Lista ocen Ford Mondeo V Liftback (45) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
największa różnica na plus w stosunku do MK4. Nie rozumiałem dotychczasowych pochwal dobrego trzymania się Mondeo w zakrętach. Było bardzo przeciętnie, może nawet chwilami niebezpiecznie. Mazda 6 I gen. biła na głowę zawieszenie Mondeo MK4. Wiem, bo miałem. MK5 trzyma się o wiele lepiej, na zakrętach nie przechyla się, tylko jedzie ładnie poziomo od początku do końca (oczywiście w granicach rozsądku prędkości i ciasności zakrętu). Tu mogę...
~krzychu07
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Elektryczne wspomaganie, w mojej opinii dobrze zestrojone. Na parkingu mimo 18 calowych kół lekko i przyjemnie, podczas szybszej jazdy bardzo pewnie i sztywno. Autostrada i szybsze pokonywanie zakrętów też bez najmniejszych zastrzeżeń, jest bardzo pewnie, cicho i komfortowo. Na autostradzie zresztą auto jest bardzo pewne - nie waży aż tak dużo jakby się mogło wydawać, ale żaden wiatr nie robi na nim wrażenia, podczas gdy innymi sedanami z taką...
~Julian
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
W porównaniu z wiadomo czym sportowe auto. W porównaniu z mondeo MK4 którym kiedyś miałem okazję pojeździć niestety jest regres. Niemniej jednak prowadzenie jest neutralne, zawieszenie nastawione bardziej na wygodę niż na osiągi (w sumie 150 koni to czego oczekiwać), nie buja się w zakrętach, nie tłucze na nierównościach jak Talisman, jest ciche. Wydaje mi się że mimo wszystko prowadzi się ciut lepiej niż Passat B8 ale jeździłem nim ostatni...
~Defetysta
Liftback 1.5 EcoBoost 165KM 121kW
Ponownie: klasa. Mazda może się uczyć od Forda budowy zawieszenia i prowadzenia. Prowadzenie bardzo pewne w zakrętach, przy dużych prędkościach jest również bardzo dobrze. W moim egzemplarzu mam "sportowe zawieszenie" i felgi 18" co sprawiło, że pierwsze kilometry samochód wydawał mi się za twardy. Teraz się przyzwyczaiłem i nic był w zawieszeniu nie zmieniał.
~Matrix007
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Domena nowych Fordów. Jak na klasę samochodu i przedni napęd dostrojenie zawieszenia bardzo dobre. Pełny kompromis między bardzo dobrym prowadzeniem a komfortem (grupa VW zdecydowanie twardsza i mniej efektywna). Odpowiednio sprężyste, ciche...daje przyjemność z prowadzenia samochodem. Hamulce jak na klasę samochody oraz jego masę bardzo wydajne i dają się dobrze wyczuć.
~Radosław Lubarski
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Jeździłem już kilkoma autami w życiu, tańszymi i dużo droższymi niż mondeo, ale w żadnym z innych aut układ kierowniczy nie był tak precyzyjny, a przy tym wygodny, nie czuje się tu każdej kostki i dziury, a mimo to każdy najmniejszy ruch kierownicą, jest odzwierciedlany na drodze, jedynie do sportowej jazdy na zakrętach, jest za miękki
~Piwi1970
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Sama jazda bez zarzutu, bajka. Tylko po 40 000 poszło łożysko w przednim kole (wymianę objęła gwarancja). 2 dni temu pękła maglownica (!!! - 87 tysięcy przebiegu) - wymiana w serwisie ok. 7 000 PLN + robocizna = ok. 10 000 PLN. Samochód jest wart ok. 50 000 PLN. No cóż samochód na F!!!
~Łukasz K.
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Od dawna jeden z najmocniejszych punktów Fordów i nie inaczej jest w Mondeo MK5. Bardzo pewnie się prowadzi, nie ma skłonności do podsterowności, jest stabilne przy wysokich prędkościach, a przy tym komfortowe. Zdecydowanie czołówka klasy średniej.
~Piotr
Liftback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Rewelacyjne prowadzenie zarowno przy szybkiej jezdzie na zakretach jak i wolniejszej po wybojach. Jedynie przy zlej nawierzchni czy koleinach szerokosc opon 235 moze powodowac ze trzeba trzymac kierownice poniewaz łapią kazda nierownosc.

Usterki Ford Mondeo V

Ford Mondeo V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Megan
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
St-line dobrze się trzyma zawieszenie mniej komfortowe od serii ale zakręty zbiera dobrze. Nie ma dużego nurkowania przy hamowaniu jest sztywno. Zawiesznie jest solidne wręcz pancerne na 225 tys. nie robione nic
Ford Mondeo V Liftback