Lista ocen Ford Mondeo V Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW 2014-2019 (15) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wodnick
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
W MK4 w trybie automatycznym była ustawiona tak, że wiała na nogi i szyby a strumień powietrza był rozprowadzony, co powodowało, że nie odczuwało się podmuchów powietrza. W MK5 w trybie automatycznym wali prosto po twarzy, a jak się ustawi na boczną szybę, to można sobie ucho zaziębić na amen. Głośny nadmuch potrafi irytować po pewnym czasie. Kratki nawiewu o bardzo ograniczonym zakresie ruchu i możliwości regulacji. Pokrętła klimatyzacji...
~wojciech1971
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
U mnie super. Czytałem przed zakupem opinie, że są jakieś problemy z oprogramowaniem klimatyzacji. U mnie nie ma. Wszystkie opcje nawiewów sprawdziłem w praktyce i działają bez zastrzeżeń. Jeden z ważniejszych atutów Forda, to podgrzewana przednia szyba. Nie tylko nie muszę jej nigdy skrobać, ani spryskiwać odmrażaczami, ale nie mam problemów z zaparowaniem, a przy dużych mrozach mogę sobie spryskiwaczami przemywać szybę i nic mi nie...
~Toom
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Wentylacja dobrej jakości, nawiew automatycznie dostosowuje się. Działa szybko, grzeje i chłodzi bez długiego oczekiwania. Szyby nie parują. Czasem na dłuższych trasach trzeba chwilowo zwiększyć wentylację, żeby przewiać tył. Powinno to być w programie, wentylowanie wyższym nawiewem co pół godziny, wiecie to długie auto, pasażerowie siedzą daleko, bagaży jest sporo w kombi pod sufit, tylko dla komfortu, nie z konieczności.
~Darus42
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
można powiedzieć albo grzeje albo chłodzi . Klimatronik z dużymi problemami . Wgrywali już nowy soft ,ale nie do końca działa poprawnie . Przykład ustawiona temp 21 leci chłodne powietrze , podwyższam na 21,5 czyli praktycznie nie wyczuwalnie, ale już leci ciepłe powietrze. Z tego co się dowiedziałem jest to ogólny problem .
~Łukasz
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
No tutaj jest duży minus. Masz opcję albo "Tropiki" albo "Sybir". Nie da się ustawić precyzyjnie temperatury... Klima chłodzi, nagrzewnica grzeje ale albo to albo to. Totalna porażka, zwłaszcza że to kluczowy element dobrego samopoczucia kierowcy i pasażerów...
~siebek
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Wentylacja i ogrzewanie działa trochę zbyt agresywnie przy zmianie zadanej temperatury o kilka stopni. Skacząc np. z 18 na 24 stopnie, samochód będzie na nas dmuchał gorącym powietrzem.
~Tomasz
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Można włączyć chyba z pięć różnych opcji grzania szyb. Przy włączeniu wszystkich przycisków (czy na ekranie dotykowym czy na przyciskach na konsoli) działa naprawdę szybko
~husk76
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Klima dmucha raz zimno a raz ciepło mimo ustawienia takiej samej temperatury, nawiweki na szyby boczne dmuchają zimnem tak ją by okno było otwarte
~Markus
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Tutaj jestem troszkę rozczarowany działaniem klimatyzacji ale może to ja gdzies popełniam błąd bo ciężko ją precyzyjnie ustawić.
~jolanta_małgorzata
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Klima, ciężko nastawić, z tylu dużo chłodniej z klima niż z przodu. Debilne przymykanie klapek nawiewu, taniość.
Ford Mondeo V Kombi