Lista ocen Ford Mondeo V Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW 2014-2019 (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Opiszę tutaj zarówno skrzynię jak i sprzęgło z nią współpracujące. Skrzynia jest super, tutaj wydaje mi się że dopracowali ją jeszcze bardziej niż w MK IV. Nie haczy jedynka i wsteczny jak to miało miejsce w poprzedniku, biegi lekko pchnięte palcem dosłownie same wskakują na swoje miejsce - miodzio! Podoba mi się również, że lewarek jest teraz wyżej, bo tunel środkowy jest podniesiony co ułatwia operowanie nim. Może przydałoby się skrócić...
~Toom
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Skrzynia super, tylko 6 biegów niestety, ale to nie wina skrzyni tylko konfiguracji auta. Jest szybka reakcja na gaz, czasem muli na dole, jak próbuje się delikatnie przyspieszać z niskich obrotów. Ale jak mocniej przycisnąć to zmiana jest szybka. Jeżdżę zdecydowanie i wolałbym trochę wyższy zakres obrotów na poszczególnych biegach, ale zawsze mogę użyć trybu sport, który podbija obroty. Dla jeżdżącego spokojnie po mieście i na trasie, niskie...
~Wodnick
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Skrzynia wydaje się zaprojektowana pod silnik 180 konny. Na 150 koniach przełożenia sprawiają wrażenie trochę za długich i lekko brakuje dynamiki. Zmiana biegów precyzyjna, dokładna. Generalnie polecam podniesienie mocy i wtedy skrzynia pasuje idealnie.
~wojciech1971
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Od 2002 roku jeżdżę tylko "automatem" i do manualnej skrzyni nie wrócę za Chiny Ludowe. Skrzynia PowerShift zmienia biegi szybko i niezauważalnie. Żadnego szarpania, żadnego opóźniania - jest perfekcyjnie, a wiem co mówię bo mam duże porównanie.
~siebek
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Brak zastrzeżeń. Przełożenia są dobrze zestopniowane, szósty bieg pozwala na jazdę z prędkościami autostradowymi przy całkiem niskich obrotach silnika. Sama dźwignia zmiany biegów bardzo precyzyjna.
~Markus
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Dziwne przeskoki przy zmianie z 1 na 2 ale podobno ten typ tak ma i w zestrojeniu z tą dwumasą ciężko płynnie zmienić bieg. Trochę mnie to rozczarowuje ale nie ma dramatu.
~Bartek
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Trzeba się przyzwyczaić do innego zestopniowania skrzyni w porównaniu z grupą VW. Specyficzne szarpnięcie między 1 a 2 biegiem niezależnie od obrotów.
~Ford
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Wspaniały automat nie prowadziłem jeszcze samochodu z tak dopracowana skrzynią biegów
~Awawa
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Nie mam uwag.generalnie u wszystkich chyba sie poprawiło (nie mam porównania tylko z Francuzami)
~Konrad
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
latwo wchodzą biegi , dość precyzyjna
Ford Mondeo V Kombi