Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 (46) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zibi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wyciszenie jest słabe, słychać bardzo dużo hałasów przenoszonych z bagażnika, jest duży i rezonuje, hałas opon słychać bardzo szczególnie tylnych, silnik też do cichych nie należy, dodatkowo radio gra nieźle, ale co z tego jak boczki trzeszczą, wibrują jak trochę podkręcić głośniej, mam wersję titanium i lepsze głośniki, ale to też nie żaden hi end, ani premium, generalnie słabo
~wesoły_Józio
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jest zdecydowanie za głośno powyżej 130km/h. Aerodynamika na przeciętnym poziomie i boczne szyby na których ląduje wszystko co zmiotą wycieraczki - bez owiewek porażka. Niektórzy powiedzą, żeby podgłośnić radio, to jest dopiero tragedia - system audio na bazie radia CD6000 jest gorzej niż zły. Jak nie cudować z ustawieniami, tony średnie i niskie prawie nieosiągalne.
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Auto w stosunku do poprzednika jest wyciszone o wiele lepiej i od razu to czuć. Nawet mając diesla pod maska można normalnie rozmawiać lub słuchać radia przy prędkościach autostradowych. Wyciszenie nie wypada wybitnie w stosunku do konkurencji ale należy pamiętać, że to po prostu klasa średnia.
~MK4user
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Niestety tylko 3. Oglądałem w necie test Peugeota 508 i tam prowadzący narzekał, że 50dB po odpaleniu auta na wolnych obrotach to dużo. Ściągnąłem sobie zatem decybelomierz na komórkę i u siebie w Mondeo po odpaleniu miałem 60dB. Ale jak się auto nagrzeje, w trasie na 5 biegu tak do 140 km/h jest w miarę OK
~Mike
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jazda testowa odbyla sie Mondeo z silnikiem 1.8 Tdci - bylem nieco przerazony poziomem halasu i wibracjami. W 2.0 Tdci problem ten w zasadzie nie istnieje. Pisze w zasadzie, bowiem opony generuja najwieksze szumy toczenia (235/45 R17). Silnik nieslyszalny praktycznie do 4000 obrotow/min.
~Maciej Pytlik
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jest dobre , przy wiekszych predkosciach robi sie troche głosniej tym bardziej ze mam 19 cali felgi i opony 235 ale jest znosnie , w kombi pewnie troche głosniej niz w Hatchbacku no ale cóż ja wole bagażnik :) pozatym Kombi podoba mi sie bardziej.
~kris
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
najgłośniej słychać moje letnie wysłużone opony dla których jest to ostatni sezon :) a tak to trzeba naprawdę jechać dużo powyżej 140km/h żeby hałas przeszkadzał...
~memfis
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
nie mam zastrzeżeń... choć może mogło by być ciszej przy przelotowych prędkościach autostradowych (160 & >) ale nie jest źle + system audio fajny i ładnie brzmiąc zagłusza szumy...
~Adamcio
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Porównując do VW, Audi, Citroena...mają nad czym pracować ...wymienieni konkurenci oczywiście. Byłem bardzo zaskoczony od początku. Niesamowita cisza jak na diesla.
~siara
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
wiadomo po przesiadce z PB po wielu latach uzytkowania PB trzeba sie przyzwyczaic ale jestem bardzo milo zaskoczony na + :) Silnik pieknie mruczy.
Ford Mondeo IV Kombi