Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 (47) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~memfis
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
bez zastrzeżeń... a fenomenalną rzeczą (co już gdzieś tu pisałem...eeee z 5 lat temu jak kupiłem pierwsze mondeo - MKII) jest oczywiście ogrzewanie przedniej szyby; super heca - jak się parkuje pod chmurką - niezastąpiona rzecz... wiecie o czym mówię - NAPRAWDĘ NIE MA SKROBANIA !! :) w grudniu wsiadacie do auta, puszczacie radyjko / pomagacie żonie odśnieżyć CORSĘ ( <- mój przypadek) i za moment macie w mondku pełną widoczność...
~Zibi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Chłodzi dobrze, ogrzewa też dobrze, 5 gwiazdek nie dostanie bo oczywiście trzeba korygować ustawienia klimy 2 strefowej, gdyż jak temperatura się zmieni na zewnątrz to wewnątrz robi się za zimno lub za ciepło, ale tak jest w każdym aucie, w nowym mercedesie firmowym 10x droższym od tego auta to samo.
~genewa
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Klima - w mojej Maździe sprzęgło kompresora jest od nowości (320 kkm) a Ford mówi, że sprzęgło kompresora w tych silnikach "może" dać radę 60 kkm. Po kupnie Forda 180 kkm byłem zmuszony do wymiany sprzęgła. Zakupiłem fordowskie. Po 3 kkm zaczęło się psuć. Pozostał niesmak do tej firmy.
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Ogrzewanie w zimie zaskakująco szybko działa jak na diesla, jest to niewątpliwie miłe zaskoczenie. Natomiast latem klimatyzacja działa określmy to "poprawnie" - chłodzi, natomiast potrzebuje dłuższej chwili żeby schłodzić całe wnętrze auta do żądanej temperatury.
~MK4user
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Klima w duże upały chłodzi ciut za słabo. Ogrzewanie jest OK, nawet zimą przy większych mrozach we wnętrzu robi się dość szybko ciepło mimo, że to diesel. No a największą wisienką na torcie jest grzana przednia szyba. Szkoda, że inne marki tego rozwiązania praktycznie nie stosują.
~Maciej Pytlik
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Tutaj nie miałem problemów , filtr przeciwpyłkowy zmieniany regularnie , miałem raz problem z klimatyzacją ale okazało sie iż przewód od czujnika był przerwany wieć nie ma to nic wspólnego z awarią. Klimatronic wystarczająco chłodny, nie zamrażarka jak w Audi ale jest dobrze.
~siara
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Zona jezdzi na zalaczonej klimie przez caly rok wiec nie ma zadnych problemow z wentylacja, ogrzewanie-dodtakowa elektryczna nagrzewnica po kilku sekundach z nawiewow mamy juz cieple powietrze.
~Marcin
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Klimatyzacja mogłaby być wydajniejsza i precyzyjniejsza (współpraca z Volvo nie pomogła w tym zakresie), za to ogrzewanie genialne - o niebo lepsze niż w Volvo XC90.
~Tomek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Nie mam zastrzeżeń. W aucie zamontowana jest dodatkowa nagrzewnica, tak więc od początku wieje ciepłe powietrze. Klimatyzacja działa sprawnie, nie ma problemu z odparowaniem szyb.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
~jacek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
jeszcze nie jeździłem zimą więc na temat ogrzewania nie mogę się wypowiedzieć, nawiewy, i klima oki, choć byłem wyczulany na wadę instalacji od klimatyzacji narażoną na wilgoć
Ford Mondeo IV Kombi