Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 (57) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Układ jezdny Mondeo to według mnie idealny kompromis pomiędzy komfortem, a właściwościami jezdnymi. Oczywiście z tego punktu zerowego można postawić bardziej na komfort montując standardowe zawieszenie i opony R16 na wysokim profilu opony lub postawić na precyzyjną jazdę - twarde sprężyny, amortyzatory np. Bilstein i felgi R18 na szerokich oponach.
~Adamcio
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Mam felgi 17\" z oponami 235/45/17 - trzyma się drogi jak przyklejony. Jedyna rada to kupować dobre opony bo przy tej wadze auta wytrzymują tylko 1 sezon...(BRIDGSTONE/VREDESTEIN). Zawieszenie - do teraz (99000km) nie wymieniłem nic za wyjątkiem amorów z tyłu alo to i tak tylko z powodu delikatnego wycieku. Auto pomino 17\" felg auto bardzo komfortowe.
~krugoo
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
W porównaniu z Passatem czy Avensisem duuużo lepiej pod każdym względem. Zawieszenie jest sprężyste ale nie twarde, auto doskonale trzyma się drogi, jazda na zakrętach jest naprawdę przyjemna. Auto jest po prostu zwinne jak na swoje gabaryty. I co najważniejsze jeszcze nic przy zawieszeniu nie musiałem robić.
~Jamesdi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Bajka. To jak to działa przy wyższych prędkościach na nierównościach to jest poezja. Na zakrętach też się ładnie klei. Przy niższych prędkościach "efektu limuzyny" nie ma, ale to nie ta filozofia - wóz ma się trzymać drogi, a nie bujać. Minimalnie za małe wspomaganie kierownicy.
~Maciej Pytlik
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Układ jezdny jest dobry ,w poślizg jeszcze nie wpadłem a tu gdzie mieszkam leje dosc czesto niestety. Opony na ktorych jezdze do tylko Pirelli lub Continental , biorac pod uwage iz sa na felgach 19 z focusa RS2 sprawują sie świetnie. Zima standard opona 16 cali .
~Tomek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
5- za zbyt mocne wspomaganie kierownicy. Auto świetnie trzyma się w zakrętach, prowadzi się jak po sznurku. Według mnie idealny kompromis pomiędzy komfortem jazdy a właściwościami jezdnymi. Drobny minus za głośną pracę zawieszenia na krótkich poprzecznych nierównościach.
~beny102
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Auto na felgach 17 cali nie jest zbyt komfortowe na naszych drogach. Prowadzi się pewnie i bezpiecznie, kombi nie nadaje się do sportowej jazdy, jest zbyt ciężki, potrafi nieźle zabujać mimo sprawnej amortyzacji i zawieszenia. To obszerne auto rodzinne i dokładnie tak jeździ.
~Willy_M
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Zawieszenie bardzo dobre, choć nie odczuwałem raczej jego "genialnośći" o jakiej można poczytać w sieci. Dobrze się prowadzi i tyle. Maglownicy zrobiłem regenerację. Widomo: fabryczne są delikatne. Przy sprzedaży po czterech latach już też nie była idealna.
~piki68
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Naprawdę jeździłem kilkoma autami ale mondeo trzyma się drogi jak należy. Nierówności amortyzuje bardzo dobrze jest stabilny i na koleinach nie buja go. W zakręty naprawdę można wchodzić ze sporą prędkością a on trzyma się drogi jak przyklejony.
~memfis
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
no to chyba wiadomo... ;) uwielbiałem zakręty... miałem takich kilka ulubionych, gdzie stał znaczek 70 km/h ... cóż - ja leciałem 130 i nawet jak teściowa siedziała obok to jej ciśnienie nie skoczyło ;) jak po SZYNACH ZASUWA TEN WÓZ :)
Ford Mondeo IV Kombi