Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 (54) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej Pytlik
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Pomimo ze jezdze na felgach 19 cali na krotkich odcinkach po miescie mieszcze sie w 6 litrach i nie jezdze jak starszy Pan ani jak gowniarz po prawie jazdy. Trzeba nim pojezdzic i wyczuć jak najlepiej nim operować zeby spalanie było ok. Trasa bajeczka bez szalenstw 4.5 litra , raz miałem okazje ciagnac lawete z dwiema przyczepami towarowymi na pokładzie ktore bardzo znacznie wystawały ponad dach i były załadowane , na wadze pokazało 1560 kg i...
~memfis
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
cóż... ogólnie rzecz biorąc auto oceniam dobrze paliło więcej niż mój poprzedni wóz (vectra C 1.9 CDTI 120KM), ale było też cięższe, i .. generalnie fajniejsze :) miasto /Łódź = korki = frustracje = gaz do dechy i zaraz hamulec... i takie tam.../ = 8,5 l trasa = szosa /GŁÓWNIE 72 jeśli chodzi o ścisłość ;) / = 7 l / 100 autostradka = min 140 max 180 km/h = 9 l każdy jeździ jak chce... ja raczej nie oszczędzam ... ale ekonomiczność...
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Ford oferuje bardzo przystępne ceny części, a jeżeli nie serwisujemy auta na oryginalnych częściach to rynek zamienników dobrej jakości jest bardzo szeroki. Każdy znajdzie interesujące go elementy w różnych przedziałach cenowych - wiadomo, jeden dba jak o dziecko, a drugi wymienia tylko co konieczne aby jeździło. Podsumowując Mondeo nie drenuje portfela, nawet w razie poważniejszych napraw.
~piki68
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Ceny części eksploatacyjnych które co jakiś czas wymieniamy są nawet niskie. Zużycie paliwa czy to w ruchu miejskim i na trasie bardzo małe. Tak spore auto ( w sumie duża limuzyna) i ciężkie naprawdę zużywa małe ilości paliwa. Spalanie średnio od 6,0 do 7,5 ( i to w mieście zimą) uważam za bardzo dobre. A poruszam się autami sporo ( nie tylko mondeo) i dane które podaję są autentyczne nie z kapelusza.
~Adamcio
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Licznika średniego zużycia paliwa nie kasuje od...co najmniej roku a widać tam niezmienne 6,9ltr./100km. Byc może nie mam zbyt ciężkiej nogi przy przyśpieszaniu (rzadko przekraczam 3000obr. bo i po co...mocy pod dostatkiem) ale często wyjeżdżam do DE i tam sobie lecę zawsze pod 190...
~Tomasz Więcko
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
tu tez daje zle dlatego iz konkurencja potrafi wiecej.Niektore auta znajomych tej samej klasy pala nawet o 2 litry mniej a nogi ciezkiej nie mam ,staram sie nie przekraczac 2 tys obr/min.Ceny serwisów drogie choc u konkurencji jest podobnie ,ceny napraw bardzo wysokie a obsluga i jakosc uslug srednia
~Zibi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Pali za dużo o 2l, Passat 2.0 tdi 140km pali 2l mniej na 100, a osiągi ma porównywalne, delikatnie lepsze, Astra H 1.7 isuzu 125km to wogole deklasuje o 3l to auto, ale ceny części są dobre rozrząd kompletny z pompa wody oryginał 350zl, części generalnie mają dobra cenę i dostępność
~beny102
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
cykl mieszany - 40% wiocha do 100kmh, 40% autostrada do 150kmh, 20% miasto i korki. Nie udało mi się spalić więcej niż 6,3 L/100km. Najczęściej jest to 5,8 L/100km. Uważam to za rewelacyjny wynik przy tej masie. KOSZTY: Poza drogimi oponami 235/45/17 jest dobrze.
~Willy_M
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Mondeo pali niewiele. Raczej nic się nie psuje. Największy wydatek to sprzęgło i koło dwumasowe. Sprzęgło jeszcze trochę mogłoby chodzić. niestety sam je dobiłem. Stara dwumasa po rozbiórce też jeszcze nie była beznadziejna.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
~Mike
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Tutaj ciezko mi sie wypowiedziec - samochod jest nowy, niewiele przejechanych kilometrow, wszystkie elementy dopiero sie \"ukladaja\". W chwili obecnej spalanie na poziomie 7.4 L (miasto/autostrada 50/50)
Ford Mondeo IV Kombi