Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 (42) - Ergonomia

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lciesiel
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Elektryczne otwieranie szyb, szczególnie tylnych - udręka, zbyt duży kluczyk często przeszkadza tym, co lubią siedzieć wysoko ( zawadza o kolano ). Trudność w dopasowaniu fotela do wygodnej pozycji. Czytelność i rozmieszczenie przycisków w porządku. Plusem jednak są spore schowki szkoda, że wykończone kiepskim plastikiem..
~krugoo
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Niby wszystko na swoim miejscu ale ergonomia Passata moim zdaniem była dużo lepsza. W Mondeo nie pasuje mi do końca panel klimatyzacji a już porażka jest wielki wyświetlacz Conwerse+, który ma połowę funkcji tego z Passata, mimo, że jest wielki i kolorowy. Jego obsługa jest mniej wygodna niż w VW.
~beny102
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wszelkie elementy sterowania są dobrze rozmieszczone i wygodne w użyciu, tempomat, radio i komp na kierownicy ułatwiają życie. W zamian za to - niewygodne fotele, nie trzymają boków w zakrętach. O słabo wskakującym wstecznym biegu nie wspomnę, ostatnio tak kiepsko wskakiwał mi u dziadka w ursusie.
~Tomasz ze Śląska
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
muszę powiedzieć, że coraz bardziej doceniam Mondeo w tym zakresie...naprawdę jest bardzo dobrze, dobre sterowanie z kierownicy, język polski w standarcie (komputer pokładowy, nawigacja, bluetooth, szkoda, że nie ma polskiego w komendach głosowych). Generalnie duży pozytyw.
~memfis
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
wszystko na miejscu... choć w mojej wersji generalnie za dużo dodatków ot nie było ... ;) wejście AUX tylko w miejscu słabo dostępnym... (lewa ścianka schowka - kompletnie niewidoczna w fotela kierowcy - zawsze włączane \'na czuja\' ;)
~Zibi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Dla mnie bez zastrzeżeń, po 2 dniach już nie musiałem spoglądać na konsole żeby znaleźć interesujące mnie przyciski, dobre usytuowanie przycisków na kierownicy też pomaga, generalnie mógłbym nie mieć oświetlenia w srodku
~Piter
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Co do wnętrza można byłoby użyć troszkę lepszych materiałów wykończeniowych na konsoli środkowej,bo sie z biegiem czasu potrafią wytrzec trochę przyciski na panelu sterowania,ale ogólnie nie jest żle,wszystko na swoim miejscu.
~aprox99
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Katastrofa,ogrzewane siedzenia koło podłokietnika,żeby zmienić poziom ogrzewania albo wyłśczyć trzeba odwrócić wzrok od kierunku jazdy i patrzeć na przyciski,tylne szyby otwiera się z wykręconym lewym nadgarstkiem
~Maciej Pytlik
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Ogólnie dobra ale mogłabybyć ciut lepsza , sa jakies drobiazgi ktore mogą przeszkadzać czasami ,ale nic nadzwyczaj denerwującego, irytuje mnie brak temperatury silnika w poliftowej wersji Convers + .
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wszystko jest intuicyjne i jest tam gdzie tego oczekujemy. Osoby przesiadające się z grupy VAG mogą mieć małe problemy na początku ale nie jest to uciążliwe na dłuższą metę.
Ford Mondeo IV Kombi