Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW 2011-2014 (22) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tony33
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Sam nie wiem. Naczytałem się o rewelacjach, a w porównaniu do starego fokusa to wypada blado. Na równych drogach ok, (choć w Fokusie dużo lepiej) ale po koleinach ciągle trzeba minimalnie korygować kierownicą tor jazdy. Może to wina szerokich opon. Mam 215/55/16. Poprzedniemu właścicielowi wymieniali przy przeglądzie drążek i osłonę drążka kierowniczego, więc luzów już nie powinno być. Jak zmienię opony na zimowe - węższe to opiszę...
~rw
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Bardzo dobrze się prowadzi. Czuć kontakt z drogą. Przez to, że się przyzwyczaiłem do jego charakterystyki, to przy jeździe innymi samochodami, jestem rozczarowany słabym wyczuciem ruchu kół na kierownicy i gumowatością całego układu.
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
zawieszenie sprężyste ale nie za twarde-typowo fordowskie czyli precyzyjne ,świetnie prowadzi się w zakrętach. Na oponach Michelin naprawdę ciche. Wspomaganie jest akuratnie dobrane. Jazda jest naprawdę frajdą.
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
jak dla mnie rewelacja-nie za twardy a doskonale trzyma się drogi ,co jest najważniejsze.kilkakrotnie sprawdziłem zachowanie w różnych warunkach pogodowych przy dużych prędkościach-można czuć się pewnie!
~sławek
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Super , mimo zużycia tylnego zawieszenia nic nie czułem, ale podczas przeglądu w Ford Sławek Katowice zalecili wymiąnę,i po wymianie dopiero zauważyłem że jest jeszcze lepiej
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
jazda po autostradzie przy dużych prędkościach"( 200-220km/h ) -ten wóz świetnie się trzyma i daje poczucie pewności. Układ kierowniczy -bezpośredni i odpowiednio dostrojony.
~Adgd
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Bardzo dobrze trzyma się w zakrętach a przy 17 calowych felgach robi się pokaźny prześwit co daje dużo swobody przy pokonywaniu codziennych przeszkód na drogach.
~Chciałem dobrze...
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Bajka. Posłuszne auto jak pies na krótkiej smyczy. Auto duże, a w ogóle tego nie czuć. Nie zachodzi przy skręcie, nie płuży. Po prostu super!!!
~Fan motoryzacji
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Prowadzi sie bardzo pewnie, jest dosyc sprezysty, wygodny a zarazem spokojnie pokonuje ostre zakrety, w sytuacjach awaryjnych jest bardzo przewidywalny.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
8,1
~tony333
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Po zmianie opon na zimowe - węższe tj 205/55/16 jest już o wiele lepiej na koleinach, ale i tak Focus jest pod tym względem niepodważalnym mistrzem
Ford Mondeo IV Hatchback