Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW 2011-2014 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chciałem dobrze...
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Elastyczność i kultura pracy - super. Przed zakupem naczytałem się opinii na Autocentrum... Znalazłem auto używane (10 lat, 127 tys. przebiegu), sprawdzony przez mechanika i na drodze, zapowiadało się pięknie. I było pięknie przez 7 miesięcy. W trasie i w mieście bardzo fajne odczucia. i nagle: wyskoczył komunikat o usterce. Diagnoza: wyciek płynu chłodzącego, dolewka jedna, kilkaset km później druga. Dwóch różnych mechaników, wprowadzona...
~rw
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Daję 5 gwiazdek, silnik bardzo elastyczny i prawidłowo eksploatowany (nie pałowany na zimno i nie gaszony od razy po dłuższej/szybszej trasie) nie miał nigdy żadnych problemów. Wiem o akcjach serwisowych na układ chłodzenia. Mój jest z rocznika 2014 (sierpień) i wg ASO nie kwalifikuje się do tej akcji. Oczywiście profilaktycznie kontrola stanu poziomu cieczy chłodzącej, jak i oleju wskazana. Brak wycieków. Bardzo dobra dynamika, zwłaszcza przy...
~Kamil
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Jak na razie spoko bez przygód poważnych. Wymienione sprzęgło altka, pasek, rolka. Po wymianie chyba mechanik spierdolił altka i musiałem szukać dobrego elektryka bo mój chciał mi montować nowego altka z ASO 1700 zł a w ASO polecili elektryka i 5 godzin i auto zrobione naprawa altka 380 zł plus rok gwarancji. Diody i płytka inni nie potrafili i mówili że się nie da. Wiec znajdź sobie kumatego mechanika i elektryka od ECOBOOST-ów.
~Dyplomata1961
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Użyteczny moment obrotowy do dyspozycji już przy ~1400 obr/min.Można przy spokojnej jeździe wrzucic kolejny bieg.Charakterystyka silnika przypomina diesla,zużycie paliwa...TEŻ.Cicho w środku i na zewnątrz.Ciągnie równo od ok. 1400 obr/min do "końca".Nie ma turbodziury ale też i mocnego kopnięcia charakterystycznego dla wielu innych doładowanych konstrukcji.
~Robsonik67
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
mocny ,trwały i cichy-warunek to rozgrzewanie na wolnych obrotach i studzenie po każdej jeździe. Nigdy nie brał oleju i nie sprawiał kłopotów. Potrafi być naprawdę oszczędny-wynik z jazdy włoskimi autostradami to zasięg przy pełnym 70litrowym baku-1450km!
~robsonik67
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
świetny-kiedy chcę popędzić to nie sprawia problemu(max.prędkość jaką osiągnąłem to 232km/h) Kiedy zaś chcę pojechać oszczędnie to potrafi zejść do 6,5 l/100km. Ale przede wszystkim jest elastyczny i mimo downsizingu nie łyka oleju.
~sławek
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Silnik super się zbiera, dodatkowy wzrost momentu z 240 na 270 przez 15 sek. super sprawa przy przyspieszaniu,zero dolewek oleju pomiędzy wymianami. Zozkręcił sie z początkowych 215 na 225 licznikowe
~tony33
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Rewelacja pod każdym względem, nie ma co przyrównywać do moich poprzednich 100 KM :) Chyba zaczyna być go słychać przy 170 km/h, bardziej słychać świst powietrza
~D.
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Lekko dziwne stukanie/dzwonienie silnika na biegu jałowym. Jeżeli chodzi o elastyczność jest ok, szczególnie w dolnym zakresie obrotów. Na 6 biegu już bez rewelacji
~robsonik67
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
nic się do tej pory nie dzieje-w serwisie polecają mi częściej używać hamulców ,bo są niezbyt zużyte=głównie eksploatuję na autostradzie
Ford Mondeo IV Hatchback