Lista ocen Ford Mondeo II (386) - Widoczność

Na liście zabraknie 682 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rivious
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Do tyłu mimo dużych gabarytów- świetna, parkowanie na lusterka (praktykowane przeze mnie) nie sprawia żadnych trudności, dobrze mieć też czujniki parkowania. Do przodu jest trochę gorzej - słupek A - nieco zbyt szeroki (w ciasnych szybkich zakrętach trzeba o tym pamiętać), dodatkowo lewa wycieraczka mogłaby zbierać więcej. Maskę i jej koniec widać bardzo dobrze, więc ocena odległości od przeszkody to drobnostka.
~Folek
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
Widoczność na -5. Auto ma niską linie szyb, ale najlepiej widać do tyłu w kombi i sedanie. Hatchback nie daje takiego dobrego czucia już, no i niestety wnętrze z tyłu przez klapę jest niżesze niż w sedanie i kombi, wiem bo jestem wysoki i zauważyłem, że zawiasy tylnej klapy obniżają sufit. Z przodu przy ostrych szybkich zakrętach mogą przeszkadzać dość grube i daleko wysunięte do przodu słupki A.
~marek 2
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
mimo wersji kombi nie mam problemu z parkowaniem, lusterka ok, we wszystkich kierunkach dobrze widać. trochę przeszkadzają słupki przednie ale nie jechałem chyba jeszcze samochodem w którym by nie przeszkadzały :). u mnie przednia szyba jest nie za bardzo i w nocy przy światłach z naprzeciwka jest średnio ale przywykłem przez te dwa lata
~metalpriest
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Nie ma do czego się przyczepić. Przednie słupki nie ograniczają widoczności, przez tylną szybę też widać bardzo dobrze mimo, że jest dość daleko. Minus jeden punkt za lusterka. Boczne mogłyby być większe i trzeba się przyzwyczaić, że lewe lusterko przybliża. Fajny patent z lusterkiem środkowym. Mieści się w nim idealnie tylna szyba.
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
ja nie narzekam .zarówno z przodu jak i z tyłu wszystko widzę.Oczywiście przy takich gabarytach samochodu trzeba używać bocznych lusterek.Jeśli już miałbym sie czegoś czepiać to chyba tylko przednich słupków , które powodują że w mieście przy skrętach w prawo na skrzyżowaniach zasłaniaja one pieszych którzy wyłażą na pasy
~slawek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Samochodu typu kombi trzeba się nauczyć i wyczuć. ja mam wersję podstawową niemiecką tak więc bez pomagaczy i zderzaki w zimę kilka razy przyhaczyłem (zamiennik czarny bez lakierowania to 75 zł i sam z kanałem sobie poradzisz). Ale jak jesteś rozsądny to dasz radę tym kręcić choć nie wszystko widać
~wesley
Kombi 1.6i 16V 95KM 70kW
widoczność wyśmienita. czytałem że niektórzy mają małą widoczność do tyłu (kombi). Pytanie do nich - czy jak będą jeździć sprinterem lub czymś podobnym też będą korzystać z tylnej szyby, czy może kiedyś nauczą się korzystać z lusterek :) polecam bo są naprawdę dobre i wszystko co trzeba w nich widać.
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Bardzo dobra widoczność, samochód jest przeszkolony praktycznie w każdym kierunku. Widać otoczenie pojazdu bardzo dobrze. Lusterka są wystarczające. Jedynym minusem są zagłówki na tylnej kanapie które ograniczają widoczność przy cofaniu ale to już we wszystkich samochodach.
~MAT-EK
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Dobra widoczność, choć mogła by być lepsza np. gdyby siedzenia były wyżej, bo siedzi się dość nisko. Boczne lustrka poinny byc lepsze gdyż tylnia szyba jest wiecznie zaparowana i nic przez nią nie widać, a zresztą od siedzenia kierowcy do tylnij szyby jest chyba z 4 metry ;)
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~ByQ
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Mondziak został tak skonstruowany, że przy żadnym manewrowaniu nie zasłania widoczności w taki sposób, żeby było to niebezpieczne. Lusterka również bardzo dobrze się spisują - jest bardzo niewielkie martwe pole, nie zdażyła mi się jeszcze ani jedna niebezpieczna sytuacja.