Lista ocen Ford Mondeo I (90)

~pepus03@o2.pl
Jak na rok 94 do bardzo dobrze idealnie byc nie moze bo zawsze cos sie znajdzie
~Mikenadir
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Generalizując samochód duży, przestronny i bardzo wygodny. Mankamenty to pękające zderzaki i rdzewiejące nadkola tylne. Niestety, ten typ tak ma reszta jest na przyzwoitym poziomie.
~mfala
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Swietne auto. Mam wersje GLX, czyli klima 2 poduchy i el. szyby z przodu. Silnik 1.8 troszke przy slaby dla tego samochodu przy wiekszych predkosciach. Swietnie sie prowadzi a bagaznik wrecz przepastny. Auto mimo przezytej 5 lat temu kolizji (dosc powaznie dostalo w bok) ma sie swietnie. Wymienilem drzwi na nowe, nie bawilem sie w szpachle. NIE MA KOROZJI A STOI TYLKO NA DWORZU I MA 14 LAT! Super zawieszonie ale buje przy ostrzejszych...
~robek_zim@wp.pl
Hatchback 1.8 i 16V 112KM 82kW
Podsumowując-Mondeo jest moim najlepszym samochodem jakim do tej pory jeździłem.a miałem -poldka,sierrę,golfa, swifta,colta,mazdę 626, lantrę. Jest poprostu całkowicie bezawaryjny, jest komfortowy-środek w porównaniu do np audi a4 to ameryka,silnik ma kopa, w bagazniku można przewieźć pół domu,100 km przejeżdżam za 22 zł. Czy ma wady?-oczywiście-jest niski, do lasu się nie nadaje :) zimą trzeba uważać.
~andi1@poczta.fm
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
4 z duzym plusem. Niedoceniane auto w Polsce - ale to dobrze - dzieki temu tanie...:-))) Galasa prawie nigdy nie kupisz! Do 97 wszystkie z welurem. ABS to standard. Centralny też. Czesto wiele fajnych bajerow umilających zycie. Bardzo wygodne fotele. Idealne auto na dlugie trasy. Pakowne.
~Hakenbu
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Auto służyło mi bardzo dobrze. Mocno je eksploatowałem, ale tylko raz mnie zawiodło (dokładnie wczoraj). Kombi jest bardzo pojemne. Samochód gorzej sprawdza sie jako auto rodzinne. Jest trudne do utrzymania w czystości - jest pełno zakamarków pod przednimi fotelami, do których z powodu ciasnoty ciężko dotrzeć.
~2rafal@interia.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
silnik mocny i elastyczny, dosć ladnie się zbiera. kultura pracy ok, Sporadysznie falują obory na gazie, na beznynie ok. Tu taj chcę zdemontować pogłoski że mondeo nie nadaje się do gazu II generacji z parownikiem (ze względu na plastikowy kolektor ssący). Plastikowy kolektor akurat w mondeo w niczym nie przeszkadza,, pod warunkiem że jest założony bezpiecznik -tzw grzybek który nawet w momencie ewentualnego strzału gazu zapobieka rozerwniu... (Silnik)
~bartasarte@interia.pl
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Jest Kombi - wiec ciezki, lecz bez problemu rusza ze swiatel. Na trasie autostradzie 160km/h uzyskuje bez trudu - potem zdobywanie kilometrow. (Silnik)
~hophopowiec@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Myślę, że za tą cene to całkiem przyzwoity samochód. Żadnych śladów rdzy, układ jezdny w porządku, części w miare tanie. Jedyne co, to wymiana przewodu hamulcowego bardzo kosztowna (400zł). Jak na 112KM muli troche :(

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Słit mioiek@interia.pl
Hatchback 1.8 i 16V 112KM 82kW
Ocena może przesadzona ale ja go kocham!! Jest zajebisty, szybki dobrze jeżdzi, mało pali, na alusach i z ładnym lakierem dobrze wygląda, wyposażenie mam dobre. I jeszcze jedno moje Mondeo ma bdb hamulec ręczny jeśli ktos rozumie, jestem jeszcze w końcu młody, a na utrzymanie 200SX mnie nie stać.