Lista ocen Ford Kuga III (26) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariuszpp
SUV 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
O i tutaj zapomniałem napisać. Jeszcze się z taką fuszerka nie spotkałem. Jedziesz powoli ledwo wieje na 3 poziomie wiatraka, lecisz na autostradzie najnizszy poziom wiatraka wieje jakby był na full. I już nie możesz przykręcić. Jak zatkasz chociaż jeden otwór, to coś tak świszczy. Do tego temperatura na wyświetlaczu to chyba jakoś losowo pokazuje. Czasami 19 jest ok, a czasami 22 za chłodno. Po prostu nie wyczaisz. Polecam 15 letnie audi...
~Roger
SUV 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Wentylacja ok, jedynie nie za bardzo mi się podobają ustawienia auto klimatyzacji. Jeżeli ustawimy zadaną temperaturę to jak wejdziemy do auta a temperatura wzrosła to nie zwiększa się siła nadmuchu a jak schłodzi do wybranej temperatury to siła nadmuchu nie spada. dotyczy to również ogrzewania. w poprzednim aucie automatycznie siła nadmuchu się dostosowywała. tu można sobie w auto można wybrać manualnie siłę nadmuchu.
~Krzysiek
SUV Plug-In 2.5 Hybrid 190KM 140kW
Grzeje, ziębi, wszystko super. Przy ok 25tys km wentylacja przestała działać. Okazało się że ktos coś źle zaprojektował i Ford zmieniał jakiś element klimatyzacji we wszystkich kugach. Super jest ogrzewanie tylnych foteli regulowane lewo/prawo. No i wisienka na torcie to zdalne odpalanie. Klikam w aplikacji i po 10 minutach wsiadam do ciepłego auta.
~MarekMarecki75
SUV 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Tutaj wielki plus za możliwosc zdalnego uruchamiania autka. W VW miałem Webasto uruchamiane zdalnie i tu przy mrozach trwało to dłuższą chwilę zanim atko odmarzlo.. Rozwiązanie w Fordzie jest genialne, uruchamiasz aplikacja samochód i w 5 min autko jest praktycznie gotowe do odjazdu. Szybki odmarzniete, siedzenia podgrzane. Bajka.
~Piotr
SUV Plug-In 2.5 Hybrid 190KM 140kW
Działa sprawnie, choć uwaga przy hybydzie trochę inaczej i mam wrażenie, że wolniej się zimą nagrzewa wnetrze . Pewnie dlatego, że silnik spalinowy jest odłączany często. Poza tym grzanie foteli, kierownicy i przedniej szyby działa mega szybko.
~Arek
SUV Plug-In 2.5 Hybrid 190KM 140kW
Auto jest dobrze izolowane i wydajnie działa wentylacja. Latem nigdy nie odczułem upału w podróży. Podgrzewane wszystkie siedzenia, kierownica, 3 tryby auto, itd. - podróż jest komfortowa
~Andrzej ze Śląska
SUV 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Klimatyzacja mam wrażenie słabiej sobie radzi niż w moim poprzednim F.Fokusie ale i tak jest nieźle Ogrzewana szyba + lusterka + kierownica + fotele przód i tył powinny w zimie dać radę
~Andrzej
SUV 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
W poprzednich modelach Forda klima lepiej się sprawowała, ta działa słabo, jak mi wyjaśniono w serwisie projektanci musieli ciąć moc klimy żeby wyrobić normy spalania
~Cads
SUV Plug-In 2.5 EcoBlue 225KM 165kW
Bez uwag, ale na razie korzystałem tylko z chłodzenia. Fajny bajer to mozna uruchomic samochód ze smartfona i przed wejsciem do pojazdu schłodzić go lub ogrzać (aplikacja FORDPASS)
~Witold
SUV Plug-In 2.5 Hybrid 190KM 140kW
Podgrzewana kierownica okazała się przydatna tak samo jak podgrzewane fotele z przodu i z tyłu . Łatwa obsługa panelu z ogrzewaniem .