Lista ocen Ford Focus III Sedan (15) - Ergonomia

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dniklewicz
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Zegary piękne i czytelne. Panel klimatyzacji wzorowy, komputer pokładowy dużo ładniejszy i czytelniejszy niż np. w Astrze J. Radio posiada wiele przycisków, ale część z nich (12) służy do wybierania numeru podczas funkcji dzwonienia, więc nie wiem jak mogłoby ich być mniej. Obsługa radia/telefonu odbywa się i tak w 99% z kierownicy/głosem, więc panel radia jest raczej ozdobą, w dodatku elegancką. -1 punkt za dosyć ubogie możliwości...
~Fater
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
W dalszym ciągu szukam przycisków na konsoli środkowej :D, jest ich za dużo i nie sposób zapamiętać gdzie znajdują się zwłaszcza te najrzadziej używane. Czytelne i ładnie podświetlone zegary. Bagażnik w sedanie nie jest mały, ale otwór załadunkowy nie należy do największych i występują duże trudności przy wkładaniu większych gabarytów, dodatkowe ograniczenie pojemności stanowią zawiasy chowające się do środka bagażnika. Duży (głęboki) schowek...
~SmerfMaruda
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
W pierwszej chwili dziwne wydawało się umiejscowienie dźwigni hamulca ręcznego ale szybko się przyzwyczaiłem i jest to wygodne. Sterowanie radiem, komputerem i tempomatem z kierownicy bez zastrzeżeń. Sama kierownica też dobrze leży w dłoniach. Bardzo fajna funkcja wyświetlacza komputera pokładowego, pokazująca jednocześnie na jednym ekranie przejechany dystans, spalanie średnie i chwilowe oraz zasięg.
~Arnold
Sedan 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Zrezygnowano ze stałego dla focusa miejsca sterowania radiem, na rzecz umieszczenia go (jak również przycisków do sterowania komputerem pokładowym) na kierownicy. Osobiście wołałem wcześniejsze rozwiązanie. Poza tym wszystko na swoim miejscu. Samo radio z ilością przycisków oraz sposobem jego obsługi jest mało intuicyjne niestety.
~Liton
Sedan 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Krótko po nabyciu tego samochodu nie byłem w stanie go znaleźć razem z żoną - stał pod takim dziwnym kątem i światłem, że pod kątem prostym z boku wyglądał jak samochód sportowy. Osobiście bardzo mi się podoba po dziś dzień.
~Olsztyniak
Sedan 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Takie 3+.Za bardzo cofnięte do tyłu przyciski regulacji szyb, podobnie wnęki na napoje.Brak miejsca na okulary,brak uchwytów na ręce i wieszaki z tyłu..to dla mnie wada.Reszta ok.
~kubex955
Sedan 2.0 Ti-VCT 162KM 119kW
Fotele są dobrze dopasowane do ciała, trzymają w zakętach, wszystkie przełączniki są umiejscowione "pod ręką"
~Wojtek Kania
Sedan 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Jest to mój kolejny ford więc jestem przyzwyczajony i odpowiada mi rozłożenie poszczególnycj przełączników.
~Marek
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Krytyka klawiszologi niesłuszna. Rozmieszczenie przycisków logiczne i łatwe do zapamiętania
~Stolarz
Sedan 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rozmieszczenie przycisków, lewarka, dźwigni hamulca, kierownica - 5 to właściwa ocena.
Ford Focus III Sedan