Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 (12) - Karoseria

Na liście zabraknie 152 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radmol
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tutaj daję 4 gwiazdki bo u mnie korozji żadnej nie ma a słyszałem, że to trapi Focusa II. Lakier grubszy niż w japończykach. Słabe spasowanie elementów karoserii - np. listwy plastikowe drzwi się odklejają (?). Wymiana żarówki wymaga demontażu całej lampy choć to akurat jest dość łatwe tyle tylko, że po takiej operacji należałoby wyregulować światła mijania w stacji diagnostycznej... No i ta maska otwierana kluczykiem - uchowaj Boże.
~Chenaf
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jeżeli chodzi o karoserie, samochód utrzymuje się dobrze. Akurat w swoim modelu nie mam żadnych oznak korozji prócz 1cm kwadratowego przy reflektorze przednim. Uważam, że jak na 12-letnie auto wypada dobrze przy innych markach. Jednakże wiadomo, że większość zależy od osoby użytkującej pojazd !
~Pituś
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
kupiłem od kobiety, która przez 3 lata zrobiła ok 2000km, auto stało na ogólnym parkingu. jest kilka rys, ale nic się z nimi nie dzieje. podwozie czyste od rdzy. jedyna mała rdza na prawym przednim błotniku w okolicy śruby podtrzymującej nadkole.
~Paweł
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Ogólnie ruda szamie troche kielichy wewnątrz komory silnika, stopniowo podłogę pod nogami kierowcy i nadkola w miejscach gdzie obrywają kamieniami i solą. Polecam każdemu kto dopiero zakupił fokę zabezpieczyć je farbą odporną na uszkodzenia mechaniczne.
~Rob
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Ruda tańczy jak szalona, uwazajcie na progi i nadkola. Miałem już wymieniany błotnik bo był praktycznie zjedzony. Polecam zakupić preparat przeciwko rdzy i namaszczać auto pod spodem po każdych wakacjach. Próbowałem i jest lepiej.
~Pymyn
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Pojawiają się powoli na zewnątrz małe pęcherzyki na tylnych nadkolach + na przednim lewym. Postępuje to dość powoli, ale jednak jest. Poprzednio w mojej 20 letniej Alfie nie było takich problemów.
~Krzysiek 5678
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Po 11 latach eksploatacji widać delikatne oznaki korozji przy nadkolach. Natomiast w porównaniu do focusa pierwszej generacji blacharka jest o wiele lepiej zabezpieczona.
~Tuptup
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Na 10-letnim samochodzie pojawiły się małe ogniska rdzy na nadkolach, klapie bagażnika i przednim słupku.
~tomek
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Lakier to porażka. Jak powstają odpryski to do gołej blachy. Rdzę miejscami łapie. Ale nie ma tragedii.
~Mariusz
W 2009 roczniku delikatne parchy na tylnych nadkolach,w 2011 narazie nic