Lista ocen Ford Escort VII Kombi 1.8 D 60KM 44kW 1995-2000 (10) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~emvelmuszka
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Hmm, żadne regulowane czasy otwarcia zaworów, popowtryskiwacze i inne sraty taty nie równają sie z jak prostą technologią starego diesla Forda:) Spalanie w trasie, jakieś 3,9l? Przechejałem 295km na 11,5l!. Średnio wychodzi jakieś 5l, najgorzsze dla autka są krótkie dystanse, po kilka kilometrów, i w mieście, korkach, w najcieższych warunkach eksploatacji dochodzi do 6l heh^^. Zaden benzynowy z gazem nie ma tu szans jeśli chodzi o Escorty..:)
~Blaise
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Tanie części zamienne, a te które się psują nie powodują większych problemów z wymianą i znalezieniem. Spalanie niewielkie, w mieście tylko przekroczy nieznacznie 6 litrów, ale w trasie schodzi do 5 litrów ON i mniej. Można jeździć na tańszym biodieslu.
~Marecki
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Jest to mały silnik ale jestem zadowolony w mieście na Taxi w Wawie do 7l w Trasie w 4 osoby całe auto zaladowane browarami! i nie tylko hehe przy jezdzie 120-130km/h w kierunki Mazur spalil około 5,3l na 100km/h 4 Części tanie = tania naprawa
~Grzegorz
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Zużycie paliwa przeciętne do 6l na trasie, a w mieście ok 7l. Części i naprawy nie są drogie. Jedynie wymiana rozrządu jest kosztowna ok 800zł Ogółem nie narzekam.
~daniobialystok
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Jest prawie dobrze, niskie spalanie (ale nie ma czym jechać) ale koszty części wcale nie takie niskie
~Blaise
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Tak niskie spalanie w takim kombi to dobry wynik. Auto jest tanie w eksploatacji a części tanie.
~Maciek
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
zależy jak się jeździ, mi wychodzi średnio 5,5 na setkę (stram się jeździć rozsądnie, ale bez przesady)
~kevinek
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Pali mało, ale koszty utrzymania podbijają niekończące się usterki elektryki.
~Piociu
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Jak na tak duże auto wypada dobrze. A tym bardziej, że raz po raz lubie nadepnąć.
~Angi
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
naprawdę bardzo ekonomiczny pod każdym względem
Ford Escort VII Kombi