Lista ocen Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 (105) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cenioormo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynia biegów jest jak najbardziej ok i nic więcej...spełnia swoje zadania dobrze. Niestety największą bolączką jest sprzęgło i koło dwumasowe, ale to chyba w każdym dieslu. W stilo lubią występować głuche stuknięcia podczas zmiany biegów, jest to spowodowane 2 poduszkami silnika (tzw.lizaki) i jest to czesta przypadłość tak samo jak sama poduszka skrzyni biegów.
~tkd
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynia biegów jest w miarę w porządku. Poza 1 i 2 biegiem gdzie są wyraźne krótsze przełożenia co zmusza do szybkiej zmiany biegów przy ruszaniu. Jeżeli chodzi o precyzję wrzucania poszczególnych biegów to jest dobrze, może nie rewelacyjnie, ale trudno narzekać - nie zdarzają się pomyłki przy wrzucaniu biegów itp., a wyścigówka to nie jest.
~kamil
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Biegi wchodzą dobrze, a zestopniowanie mi odpowiada, pewnie z racji przyzwyczajenia. Niestety dwukrotnie drążek "wypadł" co skutkowało niemożliwością wrzucenia jakiegokolwiek biegu na skrzyżowaniu. Może to moja ciężka ręka, ale narzeczonej też to się przytrafiło. Skrzynia bez awarii.
~Alex
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Przełożenia wchodzą precyzyjnie, z wyraźnie wyczuwalnym oporem, tak że nie mam wątpliwości, że włączyłem właściwy bieg, co mi akurat bardzo odpowiada. Przygałaby się szóstka, ale trzeba pamiętać, że w 2003 roku większość samochodów miała jednak skrzynie 5-biegowe.
~David Mielec
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynia biegów... Powiem, ze było by po prostu rewelacyjnie tylko stuka przy zmianie z wysokich obrotów z 1 na np 2 , lewarek jest bardzo dobry, mowią ze jest wysoki ale po prostu ręka intuicyjnie zmiania biegi ktorę są krótkie i miękko wchodzą co daje rewelacyjna efekcik.
~Tolinek
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Skrzynia Getraga robi denerwujące \"klik\" przy zasprzęglaniu. Przy dodawaniu i dopuszczaniu gazu na niskich biegach również wydaje z siebie klik-klak-klik-klak. Pierdoła, ale mnie drażni. Poza tym bez zarzutów.
~Kamil G.
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Lekko wskakują wsystkie biegi, nie mam żadnych zastrzeżeń. Przełożenia są dość krótkie jak na mój gust ale to zależy od kierowcy i kultury jazdy. Czasem słychać głuchy dźwięk przy zbyt gwałtownym przerzuceniu biegu drążkem.
~mikir2
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Biegi wchodza dobrze, w mojej 5 biegowej skrzyni wsteczny mam za 5, nie wiem jak w innych modelach ale bardzo mi to odpowiada, nie musze podnosic durnej dzwigienki do gory zeby wrzucic wsteczny:)
~tomek tnxxx@wp.p
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
skrzynia jak na razie prfawie ideal teraz po chipie to wydaje sie nawet niezle zestopniowana ale jednak na 2 powinno byc wyzej do zwyklej jazdy ale zona nie zauwazyla a ja jezdze agresywniej wiec ok
~A_Stilo
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Bardzo ładnie wchodzą biegi, dobrze jest poczekać przy zmianie z 1 na wsteczny jakąś 1sek. to uniknąć można spokojnie zgrzytu - generalnie przy zmrożonym samochodzie, na ciepło idealnie :)
Fiat Stilo Hatchback