Lista ocen Fiat Stilo Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW 2001-2006 (31) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Stilo ma poważne problemy z silnikiem który jest bardzo nieprzemyślaną konstrukcją. Mnie osobiście nie ominął remont silnika w wyniku przekręcenia się panewki (wał, korbowody do szlifu, wymienione pierścienie, wszelkie zimmeringi i uszczelki, padło parę sztuk szklanek zaworowych i trzeba było wymienić wszystkie 16 sztuk. Często pada też wariator (regulator faz rozrządu). Tak więc muszę tutaj wystawić ocenę złą.
~krzysiekk92
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Może jeszcze trochę za krótko użytkuję samochód żeby rzetelnie wydać opinię. Nie ma tu jednak cudów takich jak wielowahacz, belka skrętna, 2 świece na cylinder, kolektory powietrza. Mamy silnik wolnossący, proste zawieszenie. WYMAGA CZĘSTYCH WYMIAN ROZRZĄDU (co 50-60tys km) gdy pęknie pasek możemy spokojnie kupić nowy silnik bo głowica z 16 zaworami nadaje się do wyrzucenia i koszty naprawy nie kalkulują się.
~Morcos
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Awaria magistrali (skorodowała wiązka przewodów za silnikiem ) auta nie udało się uruchomić nawet w trybie awaryjnym po koniecznej naprawie u mechanika portfel chudszy o 450zł.Parokrotnie awaria czujnika przy pedale hamulca owocowała wyłączeniem układów ESP oraz ASR po zdiagnozowaniu w ASO awarię samodzielnie usunąłem przez rozebranie czujnika o jego wyczyszczenie.
~malykack@gazeta.pl
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Przebieg 23000km, auto ma 11 m-cy, zupełny brak usterek. To dziwne ale naprawde nic sie jeszcze nie zepsuło. Jest juz po pierwszym przeglądzie (20000km) nie mam żadnych uwag do samochodu. Nie było zadnych napraw. Nawet klocki hamulcowe nie wymagały jeszcze wymiany.
~Helmut
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
I. Wymiana nagrzewnicy (po jej wymianie w PZMot Kielce trzeszczy cała deska + złamany zaczep nawiewu na przednią szybę. Nie polecam tych \"profesjonalistów\") II. Wymiana wariatora Czekam jeszcze kiedy sypną się cewki tu dzież inne badziewie.
~von Paulus
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Od samego poczatku miałem problemy z układem elektrycznym - począwszy od kontrolek na desce (choinka), poprzez ciągłe gaśnięcie na wolnych obrotach, aż po awarię komputera, która chyba właśnie zakończyła żywot tego autka :(
~Stilo
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
czujnik obecności pasażera - komputer odłączył wszystkie poduszki (na gwarancji), wymiana przekładni kierowniczej (darmowa akcja serwisowa), awaria klimy - nadłamane przewody aluminiowe prawdopodobnie przy montażu
~Przemas666
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Raz wyciekł cały olej bo jakiś debil przyczepił uszczelkę od zimeringu odwrotnie jak być powinno, a tak to nigdy mnie nie zawiódł a śmigam niemal codziennie ok.70 km:)
~fotokrak@op.pl
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
permanentnie siada wariator faz rozrządu (typowa alaria dla FIATA, LANCI i ALFy) nie mogą sobie z tym poradzić od lat i niestety padła skrzynia (brak 4 biegu0 ŹLE
~Tomir
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
wymiana sprzęgła ale daje wcześniej znać o sobie wiec spokojnie można to sobie zaplanować co prawda koszt z robocizną to około 1650 zł z olejami itp
Fiat Stilo Hatchback