Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 (189) - Ergonomia

Na liście zabraknie 409 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Amper
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Do ergonomii moge sie przyczepic az jednego przelacznika - regulatora wysokosci swiatel. Jest on niewidoczny na pierwszy rzut oka poniewaz zaslania go ramie kierownicy, ale jednak nie uzywamy go zbyt czesto. Pozycja za kierownica nie zmeczyla mnie nawet po 300km, przelaczniki sa w logicznych miejscach i wiadomo z gory gdzie ich szukac. Z jakiegos powodu wada jest to iz gdy wlaczymy spryskiwacz przedniej szyby, wycieraczka nie wlacza sie...
~Jerry
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Dostęp do większości elementów obsługi dobra. Niewygodna obsługa sterowania lusterek i dostęp do popielniczki (ale przecież nie palę!). Mało pojemne kieszenie w drzwiach i drażniące, fiatowskie kierunkowskazy potrafiące zeskakiwać/wskakiwać w najmniej spodziewanym momencie (np. podczas odbijania kierownicą przy zjeździe z ronda) ;-) Bagażnik przeciętny, ale jest. Możliwość złożenia oparcia tylnej kanapy i siedziska i mamy równą podłogę i sporo...
~Lisek
Hatchback 1.1 55KM 40kW
W posiadanej przeze mnie wersji S (najuboższej) praktycznie nie ma przydatnych schowków. W drzwiach wnęki na mapy i papiery, z lewej strony kierownicy jeden mały nie zamykany schowek z którego różne rzeczy wypadają przy przyspieszaniu. Schowek przed pasażerem zbyt niski i nie za głęboki. Pokrętła regulacji ogrzewania na dobrej wysokości jednak żeby do nich sięgnąć trzeba odrywać plecy od oparcia.
~Wtorek (vtorek@tlen.pl)
Hatchback 1.1 55KM 40kW
To samo czyli wszystko na swoim miejscu, przełączniki łatwo dostępne, zegary nieskomplikowane, fotele mogły by być troszkę wygodniejsze ale byłem moim autkiem w Wiedniu i jadąc na raz te 500 km nie miałem później ze sobą żadnych problemów, po prostu fotele są dobre jak na to auto
~ulik
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Prawie wszystko na swoim miejscu. W wersji SX brakuje trochę schowków, podobnie jak paneli głośnikowych na drzwiach. Dziwne jest też umiejscowienie włącznika świateł awaryjnych (na kolumnie kierownicy). Wielka półka przed pasażerem niestety niepraktyczna.
~smart_ass
Hatchback 1.1 55KM 40kW
czasami zacina sie kluczyk w czasie zapłonu, nie ma gdzie postawić np. puszki z Colą (podstawka w schowku jest za niska), nie mam pojęcia jak wyczyścić popielniczkę. Po 5 latach padło fabryczne radiu - wcześniej były problemy z głośnikami.
~TomBa
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Wyjątkowo dobrze zaprojektowana deska rozdzielcza i układ przełączników, jeśli ma się Joystic do radia jest verry good, fotele dość wygodne, regulacja fotela kierowcy i kierownicy satysfakcjonująca (mam wersję z pełnym wypasem w tej kwestii)
~młody kierowca
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Wygodne fotele z przodu. Blisko dostępne wszystkie wskaźniki. Brak miejsca na kubek. Dla mnie to był minus :) Regulowana kierownica - całkiem przydatna funkcja. Elektryczne szyby działały zaskakująco dobrze.
~Iza
Hatchback 1.1 55KM 40kW
No cóż, przy dłuższej jeździe bywa mi już niewygodnie, nie mam pomysłu na to co zrobić- próbowałam różnych ustawień fotela, i zawsze znajdzie się jakiś mankament. No cóż, urok małych aut :)
Dziennik kosztów dla Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW
7,6
8,4
~doświadczony użytkownik
Hatchback 1.1 55KM 40kW
auto ma kilka duzych schowków w dzwiach i na desce rozdzielczej, kanapa sie składa tak że latwo można zrobić z niego malego dostawczaka, auto dobre dla 2 osob, bagaznik wtedy im wystarczy
Fiat Punto I Hatchback