Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d (31) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BG
Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Turbina wydajna, i daje możliwość brania na światłach większości innych aut. Turbo dziura za którą jest krytykowany nie istnieje przy odpowiednim momencie przerzucania biegów. Przy świeżych filtrach i dobrzej nawierzchni udaje się wycisnąć 190km/h. Nie żartuję :) W miarę cichy i dosyć ekonomiczny. 4,7 w cyklu mieszanym... Rozrząd na łańcuchu, a sam silnik bezawaryjny. Tylko z turbiną trzeba umieć się obchodzić. Zapotrzebowanie na olej...
~Łukasz
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Prosty jak pół cepa. Wymyślony w latach 90. Bezawaryjny. Mój egzemplarz zjada odrobinę oleju (robił już to przy 97 tys.km przebiegu, 40 tys. km później jest bez zmian) - ok. 200 ml na 5000 km. Rakieta to to nie jest... Jak chcesz wyprzedzić TIR-a przy 90 km/h, to wrzuć 3 bieg i upewnij się, że masz przed sobą puste lotnisko. Na niskich biegach przy puszczaniu gazu silnik nieprzyjemnie szarpie.
~Mateusz.
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
Tu jestem nieco zawiedziony elastycznością. poniżej 2,2 tyś obrotów silnik ma ciężko, dławi się i nie ma szans na przyspieszenie. Jedynie redukcja biegu pomaga. Poruszając się do prędkości 120km auto jest dosyć dynamiczne. Nie ma większej problemy z szybszym wyprzedzaniem. Powyżej tej prędkości i wrzuceniu 6 biegu robi się nieco mułowaty, ale 190 pojechał jak była potrzeba.
~Piotr
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Silnik mimo małej mocy potrafi zaskoczyć, jest stosunkowo cichy, spalanie jest przyzwoite a jazda w przy prędkościach okolic 90km/h nie jest mega uciążliwa. Niestety prędkości autostradowe to już wysiłek dla uszu oraz samego samochodu, ale w moim przypadku nie jestem zmuszony zbyt często tak podróżować.
~dwa krzesełka
Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 75KM 55kW
do normalnej jazdy bardzo dobry . spalanie trasa 4,2 l przy 120 , 140 to 5,4. miasto 6 l na 100 km. ja cisnę nie mulę . brak koła dwu masowego i filtra cząstek stałych . rozrząd na łańcuszku ale do 120 000 km trzeba wymienić 300 zł części + wymiana 250 zł .czeka mnie ten wydatek .
~Maniek
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
do miasta w sam raz, a i raz w roku na lotnisko czy wakacje też dowiezie, w segmencie A i B cztery cylindry nie są standardem, , więc pochwała za to, dzięki temu silnik ma ładną kulture pracy i jest cichy, mało pali, benzyna więc zimą pali nawet przy -20
~robest
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
Nie ma co ukrywac moc 65 km to nie moc w terenie gorzystym gdzie mieszkam auto sobie nie radzi zapieta 3 gaz do dechy 60km na liczniku a na zderzaku siedzi jakies audi i ci miga rzebys zjechal. Za to na stacji placisz mniej
~pucek
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
silnik cyka jak marzenie jest całkiem żwawy a dzięki skrzyni 6-tce w trasie jest też ekonomiczny. Nie jest to co prawda diesel i na ostrych podjazdach trzeba redukować ale i tak myślałem że będzie znacznie gorzej.
~rationalis
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
totalnie niezawodny, u mnie na razie 95 tys km, ale znajomy kupił VANa, którym zrobił już 400 tyś km i, poza sprzęgłem, alternatorem i świecami (co 100 ty. km oryginały NGK) nie wymienia nic
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d
5,7
7,2
8,7
~Amadeusz
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Ogólnie OK, tylko cały czas trzeba uważać na odmę by jej nie uwalić w syfie. Poza tym do jazdy autostradowej brakuje mu dużo mocy (czego oczekiwać od 77KM...)
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 3d