Lista ocen Citroen C4 I Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 2004-2008 (56) - Silnik

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~silwer
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
postanowilem sobie co jakis czas dodawac kolejne oceny - JAK NAJBARDZIEJ OBIEKTYWNE nie dlatego ze nim jezdze, ale ze mam doswiadczenie w takich markach jak RENAULT, TOYOTA, ALFA ROMEO, FIAT - jako kierowca oczywiscie Poki co chcialbym powiedziec oby tak dalej. Od tego motora nie mozna wymagac sportowych osiagow, tymbardziej, ze Francuzi zawsze raczej stawiaja na delikatne rozpedzanie, niz zazynanie aut na wysokich obrotach. Silnik cichutki...
~luk
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Przy niskich prędkościach obrotowych cichy. Powyżej 3,5-3,8 tys. trochę głośniej. Uwagę zwraca licznik - w analogowych w innych autach wskazania są wyższe przy tej samej prędkości. Wydaje się że auto jedzie niezbyt szybko, ale jadąc autem z normalnym licznikiem wskazania są wyższe. Z ustawionym tempomatem c4 pokazywało 81 km/h a w nowej corolli verso równo 100!! taka sama sytuacja - przy 120 w corolli na wyświetlaczu ledwie dobija do 100. O co...
~zariach
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Jeśli nie jesteś wiecznie uczącą się jeździć ofermą to silnik 1.6 16v 110KM to kompletne minimum w tym aucie :). Rakieta toto nie jest ale da się jechać, co prawda przy dynamicznej jeździe odbija się to na spalaniu 9-10l. Na trasie używając tempomatu i jadąc do 110kmh schodzę do 6,5l/100 (zgodnie ze wskazaniem komputera). Jak dla mnie silnik dość cichy. Nie wyobrażam sobie 1.4 w tym autku... 1.6 to kompletne minimum!
~hwdp
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
co do silnika to bez zarzutu. chodzi cicho choc przeraza mnie to ze nie jest obudowany jak np vw , audi czy chociazby seat czy skoda...aha i zapach paliwa w srodku gdy npnzjezdzam z trasy przy redukcji biegow na nizsze,nie mam pojecia co to moze byc. katalizator? czytalem kiedys ze ferrari tez tak ma wiec spie spokojnie;))
~Tom
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Porównując z 1,6 Megane to tragedia mało elastyczny i paliwożerny Renaultem mieściłem się w 9 litrach w mieście tu czasami i 11 nie wystarczy . Osiągi mogą być , ale te samochód nie jest do szybkiej jazdy jeśli ktoś kupując ten samochód myśli, że będzie miał mini WRC to się ostro pomylił:)
~zzg
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Silnik dobry, szczególnie dobrze pracuje w średnim zakresie obrotów (3000-4000) kiedy moment obrotowy osiąga wartość najwyższą. Wysoki komfort akustyczny na plus. Na minus zaliczyłbym niezbyt niskie spalanie oraz brak wyrazistego charakteru jaki mają na przykład silniki Alfy Romeo Twin Spark.
~jarpoz
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Byłem na jeździe próbnej 1.6 benzyna 100 km. Jako trako, na miasto wystarczy, kiedyś miałem Xarę z tym samym silniekiem i było trochyę lepiej. Obecnie mam Octavie 1.9 tdi 110 km i i to jest dobry silnieczek wart swojej ceny.
~Ronol
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Miasto przy spokojnym jeżdżeniu ok , wyścigówka to nie jest :) no ale 110koni ma zwyczajnie swoje ograniczenie, a silnik i skrzynia raczej spasowane pod ekonomiczna jazde a nie sportową
~pawel
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Bardzo slabe przyspieszenie, samochod lepiej reaguje na przy obrotach pow.3000, silnik jest stary, bardzo paliwozerny, jedyne modyfikacje to dokladanie kolejnych czujnikow, ktore padaja jak muchy na jesien!
Dziennik kosztów dla Citroen C4 I Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
9,3
~zbigniew
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
Przy spokojnej jeździe nie wymaga mieszania biegami od 50 wzyż można jechać na piątce co prawda na początku trzeba było go kręcić ale potem przeprogramowali mi komp w citroenie i jest o niebo lepiej
Citroen C4 I Hatchback