Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso II Picasso

Robert, 1 miesiąc temu
Silnik 1.6 e-HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2014
Citroen C4 Picasso II Picasso 1.6 e-HDi 92KM 68kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie, promień skrętu, komfort jazdy.
Kupiłem to auto trochę bez przekonania. Podobała mi się jego sylwetka i po zapoznaniu się z informacjami ogólnodostępnymi postanowiłem poznać się z francuską technologia. Jest to mój pierwszy francuski samochód i z tego co po tych kilku latach użytkowania ,nie ostatni. Auto ogólnie bardzo przyjemne w użytkowaniu. Jeździ się nim wygodnie tak w mieście jak również w dalszej trasie. Zawieszenie jest komfortowe ani zbyt miękkie ani jakoś specjalnie za twarde. Dużym zaskoczeniem na plus było oszczędne spalanie i promień skrętu tego auta. Zawraca prawie w miejscu. W środku jest bardzo dużo przestrzeni i nie ma poczucia klaustrofobii. Bagażnik jest bardzo pojemny i pozwala przewozić naprawdę dość sporo. Z rzeczy na minus to brak fizycznego wyłącznika Start&stop i ciągła potrzeba szukania tego w opcjach tabletu. System multimedialny potrafi się czasami zawiesić ale po ponownym uruchomieniu zapłonu wszystko wraca do normy. Ogólnie jestem zadowolony z codziennego użytkowania mojej cytryny.
Nie jest demonem prędkości ale też nie jest zawalidrogą i jak na taką pojemność dość żwawy i bardzo oszczędny.
Mam skrzynie manualna zautomatyzowaną MPC i jak już nauczymy się z nią jeździć jest naprawdę w porządku. Czasami ma swoje odchyły ale generalnie na plus.
Układ zawieszenia idealnie zestrojony i dobrze wybiera dziury na polskich drogach i pozwala na płynną i komfortową jazdę.
Duże szyby,lusterka wpływają na bezpieczną jazdę.
Ogólnie nie można się doczepiać do wentylacji ale miałem awarie nagrzewnicy i problem z termostatem, który est odpowiedzialny za niedostateczne dogrzanie silnika co za tym idzie niedostateczne dogrzanie kabiny.
Bardzo dużo przestrzeni dla kierowcy i pasażerów.
Auto dobrze wyciszone.
Auto nie sprawia większych kłopotów co za tym idzie częstych wizyt w serwisach. Samochód jest bardzo oszczędny i spalanie jest zaskakująco niskie. W mieście auto pali około 7 l
Problem z termostatem oraz nagrzewnica.
W moim aucie wystąpił problem z chłodnica oleju,która pękła i olej przedostał się do układu chłodzenia. Problem został ogarnięty.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 e-HDi 92KM 68kW [l/100km]

6,6