Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen C3 Picasso 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Szukałem auta z silnikiem diesla i wybór padł na Citroena. Oferował najlepszy stosunek ceny do wyposażenia ok 55kPLN za w zasadzie wszystko co posiadały samochody tej klasy z początku XXI w. bez szklanego dachu i nawigacji która uznałem za zbedną przy mozliwości smartfona czy kupnej. Trochę się obawiałem się FAP -u bo jeżdzę małe krótkie odcinki i głównie po mieście. Pod tym względem miłe zaskoczenie zero problemu. Do tej pory zero problemów bo przebieg niewysoki może jedna żarówka od mijania się przepaliła ale przy H1 to zaden koszt. Wymieniam olej co rok robiąc ok. 7kkm rocznie koszt ok 100 pln nie uważam za drogi bo jak mówią kto smaruje ten jedzie. Zauważyłem że kończą się klocki hamulcowe i tarcze przednie ale przy jeździe miejskiej to chyba normalne.
90 KM przy jeździe miejskiej w góra 2 osoby całkowicie wystarczają. Auto do 100km/h zbiera się bardzo dynamicznie i do 2,5 tys obrotów jest dosyć cichy
Zdarza się że skrzynia przy nie do końca wyciśniętym sprzęgle haczy ale to raczej wina kierowcy
Wszystko chodzi lekko i żaden manewr nie stanowi problemu. Nigdy nie wiedziałem o co chodzi z tą precyzją i czułościa tego układu. Dla mnie OK. Auto miękko przejeżdza przez poprzeczne garby i jedynie trzeba uważam na dobicia przedniej osi bo silnik jest chyba dość ciężki,
B,duzo miejsca na każdym fotelu oraz nad głową. Nie rozumiem uwag o braku miejsca na nogi dla pasażera
B.dobra do przodu a duże lusterka boczne i wewnętrzne również zapewniają dobrą widoczność.
Pozycja za kierownicą wysoka co ułatwia wsiadanie i wysiadanie, jedynie siedzi się jak na krześle co wymaga przyzwyczajenia ale tak chyba jest w VANach
Klimatyzacja automatyczna dwustronna mówi sama za siebie w tej klasie nie wymyślono nic lepszego.
Jak wspomniałem wcześniej 4 osoby maja dużo miejsca pod każdym względem. % osoba pojedzie ale oczywiste że z tyłu zrobi się ciasno bo to auto klasy B.
Przy jeździe miejskiej i drogowej jest cicho, przy autostradowej robi się głośniej bo sylwetka auta temu nie sprzyja.
Jak dla mnie spalanie na poziomie 5,5l/100 przy jeździe głownie miejskiej i krótkiej to wynik zadowalajacy. Przy spokojnej jeździe drogowej tzn regulaminowej można zejść poniżej 4l.
W 2014 nie było lepiej wyposażonego samochodu w tej cenie.
Jak dotąd leje paliwo wymieniam olej i filtry sam lub w nieautoryzowanym warsztacie i jeżdżę bez problemów.
jak dotąd się nie przydarzyły, śladów korozji również nie zauważyłem. jedynie hamulce przednie będą wymagały naprawy ale to koszty jazdy miejskiej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]

5,3