Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

FunThomas, 4 lata temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2014
Citroen C3 Picasso 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Auto używane w 80% w trasie - drogi krajowe, ekspresowe, autostrady oraz drogi wojewódzkie. Auto wygodne jak na swoją klasę, wysoka pozycja za kierownicą, ale także na tylnych siedziskach(duża przestrzeń na nogi oraz duża przestrzeń nad głową przy wzroście 180cm+). Auto zbyt wąskie, aby z tyłu trzem osobom było wygodnie. Dzięki dużej ilości szyb dobra widoczność z pozycji kierowcy. Przy przebiegu ok. 230 000km auto poddawane zalecanym czynnościom obsługowym nie sprawiło mi żadnych dodatkowych kosztów - wyjątkami od reguły są częstsze wymiany oleju silnikowego(co 10 000km), ale to na własne życzenie, tak sobie po prostu ubzdurałem :) Filtr powietrza, paliwa oraz kabinowy także wymieniane są częściej niż zaleca producent. Jak na razie nie ma żadnych ubytków oleju silnikowego między jego wymianami. Miło, że ta wersja nie posiada koła dwumasowego, a turbina to także prosta konstrukcja. Po odpaleniu auto traktowane higienicznie - bez żyłowania obrotów silnika, a przed zgaszeniem silnika daję motorowi kilkadziesiąt sekund odpocząć na ,,jałowcu". Jak dla mnie to fajne, proste jeżdzidło, które sprawuje się bardzo przyzwoicie. Spalanie także w pełni zadowalające - jeśli się nie katuje to 5,5l ON na 100km można osiągnąć bez problemu. Przy delikatnej jeżdzie w trasie spokojnie można zejść do wartości 4,7l. Oczywiście na autostradzie z nogą w podłodze na pedale gazu auto spala ok. 9,8l ON, ale to ekstremum. Szkoda, że Citroen wycofał ten model z produkcji bo jak dla mnie po 4 latach jazdy tym autem(auto użytkowane przeze mnie od nowości) to całkiem udana i przyjemna w eksploatacji jednostka. No ale, podobno dzisiaj diesle są ,,be". Jak dla mnie to pogląd bez sensu, ale to już moje prywatne wynurzenie. Pozdrawiam i życzę Wam drodzy czytelnicy samych dobrych wyborów przy zakupie kolejnego auta. Ahoj przygodo :)
Chodzi jak fryga. Mimo tylko 92KM, moment obrotowy 230Nm wystarcza, jeśli nie przewozi się tony ziemniaków. Bardzo przyzwoite spalanie.
To chyba najsłabszy element.
Bez zarzutu, przy zastosowaniu dobrych klocków i tarcz bardzo ładnie hamuje.
Blachy lepsze niż u Japończyków.
Auto bardzo dobrze ,,przeszklone, szczególnie pomaga przy skrętach w prawo lub lewo w ciemnościach, żeby pieszych na pasach nie przejechać.
Bez zarzutu.
Wentylacja bardzo sprawna. Ogrzewanie także.
Zbyt wąskie auto na trzy osoby z tyłu.
Bez tragedii. Przynajmniej w kabinie słychać, że jedziemy dieslem.
Nie drenuje kieszeni.
Za te pieniądze bez zastrzeżeń.
Jakość niektórych materiałów -np. niby skóra na drążku do zmiany biegów to chyba zemsta Chińczyków.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]