Lista ocen Volvo XC40 Crossover Facelifting (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Crossover Facelifting 2.0 B4 197KM 145kW
7 stopniowy automat . Płynnie lekko i przyjemnie zmienia biegi . Testujący YouTuberzy wspominał coś na temat zmiany biegów D N R ,przebijanie x2 itd . Powiem tak ,jako zawodowy stwierdzam że to jest świetne rozwiązanie od strony mechanicznej i sensownego wyczucia zmiany trybu jazdy. Nie muszę patrzeć co mi się wyświetla lub co wciskam a wiem co robię, no i przypadkowo nie rozwalę skrzyni .
~Wojciech
Crossover Facelifting 2.0 B4 197KM 145kW
Moim zdaniem sztos. Jest to mój pierwszy automat, ale wcześniej miałem okazję testować inne samochody i tutaj ze zmianą biegów nie ma żadnych problemów. Mam czasami wrażenie, że jadę autem ze skrzynią bezstopniową, albo nawet elektrycznym. Zmiana biegów prawie niezauważalna.
~Dominik
Crossover Facelifting 1.5 T2 129KM 95kW
Zmienia biegi w miarę szybko. Nie szarpie, czasami przy wyprzedzaniu ma chwilę "zawieszania" ale wiedząc że będę wyprzedał naciskam pedał gazu 2-3 sekundy wcześniej i auto samo przygotowuje się do przyspieszania.
~Wojciech
Crossover Facelifting 2.0 B5 250KM 184kW
Podczas spokojnej jazdy płynnie zmienia biegi, w trybie Comfort nieco opóźniona reakcja na kick down. Trochę irytujące niewielkie szarpnięcia przy redukcjach biegów przed zatrzymaniem samochodu
~Użytkownik xc40
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
Tutaj mam małe zastrzeżenia co do szybkości zmian biegów oraz dostosowywania się do gwałtownego wciskania pedału gazu. Skrzynia raczej zestrojona do spokojnej jazdy.
~Agata
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
po 3 tys jest ok. jest zwłoka, ale inne tez mają wiec standard. na razie szarpnął może ze dwa razu ;-)
~Tomcio Paluch
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
o dynamice można zapomnieć, ale do spokojnej jazdy jest dobry.
~Sławek
8 biegów automat, nowy więc działa bez zarzutu, płynnie szybko zmienia
~Klient wypożyczalni
automat 8 biegów trochę szarpie przy starcie
~Pawel
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
Brakowało mi trybów skrzyni, ale od nowości bez problemów.
Volvo XC40 Crossover Facelifting