Lista ocen Volvo XC40 Crossover Facelifting (11) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dominik
Crossover Facelifting 1.5 T2 129KM 95kW
Silnik trzycylindrowy, bzyczy jak jedzie się z dużą prędkością (powyżej 140 km/h) ale wbrew pozorom można bez problemu szybciej, tylko spada drastycznie ekologia. Jadąc na trasie korzystam z funkcji EKO gdzie samochód na wyświetlaczy pokazuje zamiast obrotomierza funkcję jazdy eko i wskazuje kiedy jest w opcji "żeglowania" - mój rekord na trasie przy 90-100 km to 6,5 litra i wtedy wydaje się że jest ok. Ale zaznaczam, jazda musi być...
~Wojtek
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
Całkiem dynamiczny, daje radę. Jak dla mnie spalanie za duże. Jeżdżę dość dynamicznie, dlatego średnie spalanie 9 litrów ciężko zaakceptować. Zagadką jest trwałość silnika. Wymiana oleju co 30.000? Nie polecam kupować takiego auta za kilka lat. Będą problemy i koszty
~Tomcio Paluch
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
ocena byłaby 100%, bo nie mam uwag. ale po 7 tys km od nowości krzyknął "dolej oleju 1 L " . sprawdzić nie można czy to nie błąd komputera , bo nie ma miarki. ale 1 L wlany i na razie spokój. to jednak 20% pojemności. moze na granicy wlała fabryka , albo tak ubywa.
~Wojciech
Crossover Facelifting 2.0 B4 197KM 145kW
Jedyne do czego mogę się przyczepić, to spalanie. Jeżdżę głównie w mieście, więc raczej nie schodzi poniżej 10l/100 km. Poza tym moc jest optymalna do tego samochodu. Jest też bardzo cichy. Na trasie można trochę na paliwie zaoszczędzić.
~Sławek
Crossover Facelifting 1.5 T2 129KM 95kW
Teraz ma 129KM, mogłoby być trochę więcej zwłaszcza że przed liftingiem ten silnik miał 163 - szkoda że nie ma tej wersji. To moim zdaniem najsłabszy element. Ale taka to jest wersja
~Użytkownik xc40
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
Daje radę i jest bardzo cichy. Moc pozwala sprawnie/bezpiecznie wyprzedzić inne auto. Jeżeli ktoś szuka sportowych odczuć to ich w tym silniku nie znajdzie.
~Wojciech
Crossover Facelifting 2.0 B5 250KM 184kW
Dynamiczny, cichy i elastyczny. Spalanie akceptowalne przy takiej mocy. Dodatkowo wgrana optymalizacja Polestar dodająca wigoru
~Pawel
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
Pozwala na sprawne przemieszczanie. Nie wiem jak po dłuższej eksploatacji ale na chwilę obecną żadnych wibracji.
~Mario
Crossover Facelifting 2.0 B4 197KM 145kW
2.0 miękka hybryda . 211koni ,spoko na miasto. Nie trzeba więcej.
~Agata
Crossover Facelifting 2.0 B3 163KM 120kW
po 3 tys jest ok. bardzo udany start stop, prawie nie odczuwa sie ruszania ;-)
Volvo XC40 Crossover Facelifting