Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW 2005-2010 (76) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Skrzynia biegów chodzi lekko i bardzo płynnie, z początku nie mogłem się przyzwyczaić do jedynki i dwójki bo gasł mi jak go w porę nie przerzuciłem z dwójki na jedynkę, bo wcześniej jeżdziłem samochodem na benzynę i dwójka w deaslu potrzebuje więcej gazu, a poza tym nie da się dealsa na dwójce toczyć, bo gaśnie:)ale już się przyzwyczajłem, poprostu trzeba bardziej wciskać pedał gazu przy ruszaniu i zmianie biegów, kwestia przyzwyczajenia:)
~anko
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
moze i trzeba sie namachać ale jak ktos nhie lubi zawsze ma podobno najlepszą - za te pieniądze - DSG; z zdrugiej strony silniczek jesst elastyczny i spokojnie mozna z trójki wchodzić na szóstkę - oczywiscie bez rewelacyjnego przyspieszenia od razu bo mała dzziura jest ale na krótko. Wsztystko zalezy co kto lubi, duża dynamika i przysspieszenie - duzo machania
~Jarek z Wrocławia
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
niemal doskonała. Krótkie skoki skrzyni biegów - pewne załączanie kolejnych przełożeń. Pracuje miło i przyjemnie. W moim egzemplażu minimalnie skrzypi/skrzeczy przy przełączaniu na 5kę. Drobny minusik za to... ale to na prawdę szczegół. Poza tym baaaardzo fajna skrzynia - a w dieslu korzysta się z niej nieustannie.
~raczej nie tylko niemieckie ...
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Bez zastrzeżeń. Nie daję "doskonale", bo nie jeżdżę wyczynowo i nie jestem w stanie ocenić, a może dlatego, że nie mogę tego zrobić w oderwaniu od silnika, który mi nie odpowiada i nie daje możliwości docenienia ewentualnych wyjątkowych zalet skrzyni. Jednakże - jeszcze raz podkreślam - nie mam zastrzeżeń.
~jogi
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Skrzynia chodzi precyzyjnie przez 145 tyś km. i nie sąde żeby wymagała napraw - nie wymianiałem jeszcze sprzęgła i koła zamachowego. Ktoś napisał że już wymieniał 3 razy. Uwaga dla takich osób - pomyśl o normalnym ruszaniu ze świateł.
~Arek
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Wybrałem 6-cio biegową skrzynię, biegi wchodzą lekko i płynnie. Nie słychać żadnych zgrzytów i trudności z wbijaniem. Co prawda w mieście trzeba się troszkę namachać, dlatego przy kolejnym zakupie wybrałbym DSG.
~jinxsior
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Tutaj tez jest niezle, ale jednak skrzynia Hondy byla lepsza, nie wiem jak to okreslic, ale biegi w Accordzie same wchodzily. W VV troszeczke za krotka jedynka, ale za to mam 6 bieg ktory na trasie nie ma sobei rownych.
~Expert :-)
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Uwaga dla wszystkich bylych benzynowcow, nie wyprzedzamy na dwojce, przy 100 km/h przestaje przyspieszac :-). Trzeci bieg to jest to. Trzeba przyzwyczaic sie do szostego biegu, bardzo przydaje sie w trasie.
~Wojciech
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Dość precyzyjnie i lekko chodzi, skoki dźwigni bardzo krótkie, bardzo dobrze dobrane przełożenia. po 14 latach i ponad 200 tys. km na razie żadnych problemów.
~Kamilo
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Skrzynia generalnie w porządku, ale coraz ciężej było włączyć pierwszy bieg oraz wsteczny - najprawdopodobniej synchronizator do wymiany.
Volkswagen Passat B6 Sedan