Lista ocen Peugeot 605 (63) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Peugeot_605_SVDT_>12Rownikow
Sedan 2.1 D 82KM 60kW
Na szybko pokonywanych zakretach potrafi czasami lekko go poniesc, ale porownywalnie z duzymi komfortowymi limuzynkami z tych lat i troche mlodszymi. Nalezy dbac o zawieszenie, bo jak np. u mnie bylo wyrobione to tyl znosilo. Przod nawet przy zuzyciu wiekszym sie trzyma mocno, bo dociazony silnikiem. Jak wszystko jest w dobrym stanie i naprawione, to elegancko jezdzi i nie ma problemow czy prosta czy zakret. Hamulce sa OK. Problemow...
~ZŁO
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Auto po prostu płynie można porównać do starej wołgi z ZSRR aczkolwiek zawieszenie jest bardziej twarde co akurat w tym przypadku przemawia na jego korzyść:) Jak na limuzynę przystało posiada 3 stopniowa siłę wspomagania kierownicy na ciasnym parkingu można kręcić jednym paluszkiem,a w przypadku jazdy z większą prędkością uniemożliwi gwałtowne niebezpieczne zmienienie toru jazdy... jeśli chodzi o hamulce problem może sprawić elektroniczny...
~Złotówa
Sedan 2.0 121KM 89kW
Komfort. komfort,.... Trzeba niestety dbać!!!!!!!! Omijjać dziury itp. Jak coś stuka, to się szuka przyczyny, anie czeka, aż się zawieszenie rozsypie. Wbrew opiniom o "francuzach" będę bronił tego autka! Łączniki stabilizatorów lecą? Ja wymieniłem komplet 2 razy.Pierwszy raz zaraz po zakupie, a jeżdzę w większości po wrocławskich ulicach. Raz końcówki drążków, raz sworznie, raz tuleje wachacza. Amortyzatory od nowości SPRAWNE! Ceny też nie...
~Kucz - poszukuję właścicieli i sympatyków Peugeotów 605 chętnych do założenia fun lubu w woj pomorskim oto mój mail maniac605@akcja.pl
Sedan 2.5 TD 129KM 95kW
Jeżeli w samochodzie wszystko z zawieszeniem jest ok tzn były prowadzone bieżące wymiany i auto było ekspolatowane z głową zawieszenie spisuje się doskonale mimo iż jest to typowa francuska limuzyna czyli dość miękka :) prowadzi się pewnie i przewidywalnie nawet w szybkich zakrętach jedynie w ciasnych i wąskich autko staje się troche nerwowe . Co należy zaznaczyć amortyzatory są bardzo trwałe nawet na naszych polskich beznadziejnych drogach.
~Rafi
Sedan 2.0 121KM 89kW
Jak przystało na limuzyne bardzo dobrze dba o swoich wygode pasażerów ;), jest miekkie acz ładnie trzyma się drogi. Nie jest takie delikatne jak by sie mogło wydawać, trwałe seryjne amortyzatory ( u mnie jeszcze orginały), ogólnie co jakiś czas (około 30tys km) do wymiany łączniki stabilizatorów. Aha jako jedyny z palety Peugotów (seria 10x,20x,30x,40x) nie posiada z tyłu sławetnej belki skrętnej co oczywiście jest zaletą :).
~Adam
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Jeśli zawieszenie jest sprawne to trzyma się drogi jak przyklejony. Idealny kompromis pomiędzy komfortem a wyczuciem auta. Dziwi jednak zachowanie w poślizgu ( kontrolowanym oczywiście)... nadsterowność to ostatnia rzecz jakiej się po tym aucie spodziewałem a jednak... Zawieszenie jest niesamowicie wytrzymałe ! Wspomaganie typowo dla jazdy po trasie, w mieście chodzi odrobinę za ciężko.
~Sergio
Sedan 2.1 D 82KM 60kW
Dziwne, ale nie mam zadnych luzow ani stukow w zawieszeniu, wygodny na nierownosciach choc zdaza sie ze szoruje dnem na duzych nierownosciach latwiej niz peugeot 406, chyba 605 jest nizej zawieszony lub dluzszy. Wspomaganie kierownicy jest bardzo mocne - mozna latwo kierowac jednym palcem. Chamulce raczej slabawe ale moze to wina "ubiegu czasu" 92rok produkcji.
~Piotrek
Sedan 3.0 167KM 123kW
Rewelacyjny skret. Czesci taniocha. Opel astra ma o 1/4 wiekszy promien skretu. wspomaganie perfekcyjne. Nie wiem skad przedmowcy biora czesci ale powiem tak: jesli ktos ma internet i troche oleju w glowie, nie musi byc mechanikiem ani zlodziejem tym bardziej aby tanio, szybko kupic DOBRE czesci. To sie tyczy z reszta KAZDEGO AUTA.
~mrbike124
Sedan 3.0 167KM 123kW
Peugeot jest obniżony, stoi na felgach 16 i oponach 205/55. Prowadzi się dobrze, w zakrętach zachowuje się neutralnie i nie jest przesadnie twardy, jednak na skrzyżowaniach szczególnie na mokrym pojawia się bardzo duża podsterowność, Uroki jazdy długim i mocnym autem z przednim napędem;)
~dyko88@o2.pl
Sedan 2.0 121KM 89kW
Jest to duży samochód i doskonale trzyma się drogi zawieszenie jest wprost stworzone dla ludzi ceniących sobie wygodę nie jest twarde jak to się zdaża w wielu innych samochodach ja moją 605 kupiłem z przebiegiem 75000km i nic jeszcze nie musiałem wymieniać w zawieszeniu nic nie pukało i nigdy nie stukało:)