Ocena kierowcy - Peugeot 605

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 605 2.0 121KM 89kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Tak straszyli.....A tu normalka zwłaszcza przy takim komforcie
Układ elektryczny : moduł zapłonowy wymieniłem 2x używany okoł 150 zł
Przeniesienie napędu : jak wymieniać sprzęgło to tylko na dobrej jakości. Raz zrobiłem inaczej i miałem powtórkę wymiany
Inne : gumy układu chłodzenia, drobiazki w elektryce i inne drażniące tylko pierdoły
Jeżdżę tym autem ponad 6 lat. Nie zrujnowało mnie, a w porównaniu z innymi taksówkarzami nie mam większych problemów niż oni ze swymi VW. Mercami , Fordami.....itp. itd. Jak z każdym pojazdem trzeba o nie dbać, a się odwdzięczy. Zadnym nie jeździłem tak długo jak moją 605- tką. Wygoda, komfort...TYLKO BRAK KLIMY!!!!!
Jak na masę zbiera się nieźle, ale zawsze mogło by być lepiej. Jak go kupiłem to żłopał olej jak smok!!! Wymieniłem uszczelniacze zaworów i...... 0!!! Teraz przy przebiegu 257 tys. 1 litr na 10 000. Chyba nieżle. Te silniki mają wysoką temperaturę pracy, co na początku mnie irytowało, jak patrzyłem na wskazania Trzeba przywyknąć, a nie kombinować. Z natury silniki te lubią się "pocić". Wymiana uszczelek sytuację poprawia na krótko.
Ogólnie super, ale z czasem synchro biegów lubi szwankować. U mnie padło od 3 biegu (u kumpla od 2) ale nie robię i jeżdżę dalej. Cięgienka zmiany biegów lubią się zacierać, ale to drobiazg. Około 100 zł. nowe i jest OK.
Komfort. komfort,.... Trzeba niestety dbać!!!!!!!! Omijjać dziury itp. Jak coś stuka, to się szuka przyczyny, anie czeka, aż się zawieszenie rozsypie. Wbrew opiniom o "francuzach" będę bronił tego autka! Łączniki stabilizatorów lecą? Ja wymieniłem komplet 2 razy.Pierwszy raz zaraz po zakupie, a jeżdzę w większości po wrocławskich ulicach. Raz końcówki drążków, raz sworznie, raz tuleje wachacza. Amortyzatory od nowości SPRAWNE! Ceny też nie są zawrotne, a w porównaniu z nowszymi autami prawie jak za darmo.
Dobra
Wszystko pod ręką. Bagażnik duży z dobrym dostępem.
Tu mam dylemat. W zimie REWELACJA!!!!!! Nagrzewa się szybko i trzyma ciepło długo Latem KICHA. GORĄCO. BRAK KLIMATYZACJI!!!!!!!!!!!! Dodatkowo nadmuch powietrza idzie od silnika i nie ma mowy o ochłodzeniu się wentylatorem. Można jeździć z otwartymi oknami, ale niech ktoś spróbuje tego z prędkością większą niż 100. Przy naszych tropikalnych okresach letnich, dostałem trochę w kość od mojego "francuzika". No ale to tylko 4-6 tygodni w roku.
Kto raz tym autem jechał czy to z przodu, czy z tyłu nie potrzebuje żadnej zachęty. Fotele BAJKA! Wygoda jak na kanapie w domu. Tylko piwko w rękę i telewizorek... To drugie mam, a pierwszego nie wolno!!!!
Jest OK, chociaż powyżej 130 trochę robi się głośno. W końcu to nie nowe auto i trochę przebiegu ma. Trudno mi powiedzieć, ale na początku było chyba lepiej. nie pamiętam. Tyle czasu w nim spędzam...
Na tą masę i osiągi całkiem niezły wynik zwłaszcza przy LPG Benzyny nigdy nie sprawdziłem??? Spalanie LPG Trasa 9.8-10.5 / 100km Miasto 14.8-16,5 / 100 km w zimie do 20 l
Za te pieniądze????? Zwłaszcza jeśli znajdzie się zadbany egzemplarz
Czasami wkurza
Dwa razy sprzęgło (przez oszczędność)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 121KM 89kW [l/100km]

11,6