Lista ocen Peugeot 605 (61) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Peugeot_605_SVDT_>12Rownikow
Sedan 2.1 D 82KM 60kW
Skrzynia dobrze chodzi. Ciegla raz trzeba bylo wymienic. Super precyzji nie ma ale problemow z wrzucaniem biegow itd. tez nie. Do tak elastycznego silnika uzywana najczesciej jest czworka. Nizsze biegi to do rozpedzania, jazdy po miescie, w korkach i na kretych drozkach. Piatka jako nadbieg i przy duzych predkosciach.
~jj
Sedan 3.0 167KM 123kW
Mam automata. Ta skrzynia pracuje porostu idealnie! Dzięki niej (przy spokojnej jezdzie) samochód pali lekko ponad 10 l gazu po mieście co chyba jest dobrym wynikiem przy silniku 3.0. Skrynia wogole nie szarpie pracuje cichutko i spokojnie nawet nie wiadomo kiedy przerzuca biegi jak gra radyjko
~Adam
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Typowa francuska skrzynia... biegi wchodzą ciężko a mechanizm zmiany biegów (wodziki) z czasem staje się szalenie nieprecyzyjny. Jednak przy tym przebiegu jest to do zaakceptowania. Poza tym te auto nie lubi wachlowania biegami. W trasie brakuje 6tki...
~Piotrek
Sedan 3.0 167KM 123kW
BARDZO trwala. moja ma 250tys od nowosci nic nie bylo robione. Z powodu braku potrzeby. Jedyne co to trzeba wymieniac ciegna drazkow dzwigni zmiany biegow. Koszt niewielki, ale polecam osobiscie wymiane na orginalne - wbrew pozorom oszczednosc.
~mrbike124
Sedan 3.0 167KM 123kW
Pierwotnie mój Peugeot miał automat ale rozsypał się poprzedniemu właścicielowi i założył manual, skrzynia chodzi trochę topornie ale wina leży raczej w drążku i przeniesieniu cięgla do skrzyni, biegi wchodzą bez większych problemów
~Złotówa
Sedan 2.0 121KM 89kW
Ogólnie super, ale z czasem synchro biegów lubi szwankować. U mnie padło od 3 biegu (u kumpla od 2) ale nie robię i jeżdżę dalej. Cięgienka zmiany biegów lubią się zacierać, ale to drobiazg. Około 100 zł. nowe i jest OK.
~dyko88@o2.pl
Sedan 2.0 121KM 89kW
Skrzynia ok choć padł mi synchronizator 3 biegu ale nic z nim nie zrobiłem i tak jeżdżę nauczyłem się zmieniać bieg spokojnie a przy redukcji np z 4 lekko na sprzegle dac 2 bieg i 3 wchodzi piękne;)
~Kucz - poszukuję właścicieli i sympatyków Peugeotów 605 chętnych do założenia fun lubu w woj pomorskim oto mój mail maniac605@akcja.pl
Sedan 2.5 TD 129KM 95kW
Mogłaby być troche inaczej zestrojona pierwsze 3 biegi są za krótkie nie wchodzą leciutko i skok lewarka jest troche przydługi ale ogólnie tragedii nie ma trzeba się do niej przyzwyczaić
~ZŁO
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Ogólnie brakuje biegu 6 w trasie, drążek dla osób które raczej nie \"wajchują\" ponieważ wyrabiają się plastikowe końcówki prowadnic i ciężko złapać big 3 i 5 np. ogólnie może być
~kierowca 605-tki
Sedan 3.0 167KM 123kW
automat wzor dla konkurencji nieczuc zmiany biegu!dlugie przelozenia czyli przyjemnie na trasie w miescie troche gorzej ale dzieki elastycznemu silniczkowi radzi sobie