Lista ocen Peugeot 605 (74) - Silnik

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Peugeot_605_SVDT_>12Rownikow
Sedan 2.1 D 82KM 60kW
Silnik jak sie zagrzeje to bardzo ladnie chodzi jak na 4 cylindry. Nie byl jeszcze remontowany i cyka jak zegareczek. Juz poci sie troche itd. ale uwazam, ze nie moge wymagac zbyt wiele, bo jeszcze troche i stuknie pol miliona. Nie przekraczam obecnie 170-180km/h bo po prostu boje sie naduzywac tego, ze jest tak wdzieczny. Jak mial mniejszy przebieg to nie balem sie jezdzic 200km/h. Teraz tez nie powinien miec problemu z rozwinieciem tej...
~Piotrek
Sedan 3.0 167KM 123kW
silnik bardzo elastyczny. bardzo cichy. To auto posiada lancuch zamiast paska co eliminuje zwiazane z nim problemy. Problem przegrzewania sie jest bardzo popularny. Rozwiazanie jest banalne. 1odpowietrzenie,2sprawdz bezpieczniki wentylatorow,3wymien termostat i zaznasz spokoju na lata. Nie bierze oleju, troszke sie poci. ale to norma. nic nie stuka nic nie puka. bolaczka jest wilkosc silnika, uniemozliwia swobodna prace. ALE DOBRY MECHANIK...
~ZŁO
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Jednostka spisuje się bardzo dobrze jak na tak wielkie, masywne auto potrafi wygenerować dostateczna ilość mocy aby nie zostawać na światłach, jak na doładowanego diesla jest cichy, to do czego można się przyczepić to wyrabiające się poduszki na których spoczywa silnik, objawem tego mogą być delikatne drgania wyczuwalne gdy silnik ma 9 RPM (wolne obroty dla mnie to nie przeszkadza, poza tym dbając o przeglady sluzy dlugo i wiernie..
~Złotówa
Sedan 2.0 121KM 89kW
Jak na masę zbiera się nieźle, ale zawsze mogło by być lepiej. Jak go kupiłem to żłopał olej jak smok!!! Wymieniłem uszczelniacze zaworów i...... 0!!! Teraz przy przebiegu 257 tys. 1 litr na 10 000. Chyba nieżle. Te silniki mają wysoką temperaturę pracy, co na początku mnie irytowało, jak patrzyłem na wskazania Trzeba przywyknąć, a nie kombinować. Z natury silniki te lubią się "pocić". Wymiana uszczelek sytuację poprawia na krótko.
~Adam
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Jak na starego diesla z ogromnym przebiegiem kultura pracy silnika jest rewelacyjna. Nowe diesle mogą się schować... Niesamowicie elastyczny - auto wprost stworzone do wyprzedzania na trasie... Jednak trzeba przyznać że do 2000 rpm jest mułowaty - trzeba czekać na turbinę, ale później jest tylko sssyk i wciśnięcie w fotel. Aha, silnik ma 325 tys. km bez remontu i nie bierze oleju !!!
~Andy
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
mam 94 rocznik. Auto ma swoje lata a i nie dlugo pół miliona kilometrów. ZAdnego remontu silnika. Chodzi cicho i stabilnie jak nowy i spala zawsze nie wiec ej jak 7 litrow ropy po miescie. no oczywiscie regularne wymiany paskó, filtry plyny i oleje co 10tys.km oraz regularne przeglady silnika w autoryzowanym serwisie... Ale nie boje sie jechac w kilku miesiaeczna trase.
~mrbike124
Sedan 3.0 167KM 123kW
3.0 V6 i tylko 167 km, ale naprawdę silniczek jest cudny. Może i przyśpieszenie jak na silnik 3.0 nie jest powalające ale elastyczność jest wręcz wyśmienita: 4 osoby na pokładzie, zapięty 5 bieg, 1500 obrotów, i możesz bez problemu wyprzedzać większość osobówek. Naprawdę elastyczność jest piękna i pasuje do tego samochodu...
~Kucz - poszukuję właścicieli i sympatyków Peugeotów 605 chętnych do założenia fun lubu w woj pomorskim oto mój mail maniac605@akcja.pl
Sedan 2.5 TD 129KM 95kW
Silnik bez zarzutów odpala w każdych warunkach zimno ciepło nie przegrzewa się nawet w miejskich korkach. osiągi i elastyczność uznałbym za bardzo dobre a biorąc pod uwagę fakt iż jest to diesel starej daty to można powiedzieć ze rewelacyjne prawie 130 w dieslu nawet dzis nie jest powodem do wstydu :)
~s.k.
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Silnik o.k., nawet na najprostszej instalacji gazowej ladnie chodzi, ma dwie wady: slychac wyraznie prace wtryskiwaczy i silnik ma tendencje do przrgrzewania sie. Moc jest wystarczajaca do wmiare dynamicznej jazdy, predkosc rzedu 200km/h nie stanowi problemu.
~tomasz_banaszek@op.pl
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rewelacja jeśli chodzi o spalanie 5,5 l. Trochę za słaby, ale jak trzeba to nieżle ciągnie na 3,4,5, biegu. Trochę za głośny na zimno i nie lubi złego oleju i paliwa. Najlepiej pół syntetyk i ropa np. z dobrej stacji.