Lista ocen Peugeot 206 Hatchback (463) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 819 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogu48
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Jak na tę klasę pojazdu i duży (jak na to nadwozie) silnik diesla, wyciszenie jest bardzo dobre. Oczywiście, nie ma co porównywać do większych i bardziej luksusowych pojazdów, tutaj nie byłoby sensu. Porównuję do konkurencyjnych pojazdów (np. Opel Astra H), gdzie wyciszenie często jest dużo gorze, tym bardziej przy obecnym przebiegu samochodu (237000km). Przy oponach 195/50/15 i prędkości +/- 130km/h na autostradzie można śmiało rozmawiać nie...
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Słabe. Silnik jest słyszalny w każdym aspekcie pracy. Nie daj boże jechać na wysokich obrotach - wtedy nic już nie słychać oprócz silnika - nawet własnych myśli. Przede wszystkim jednak trzeba się uczulić na każdą zmianę harmonii pracy silnika - nawet najmniejsza zmiana w głośności pracy może stanowić o konieczności wizyty w warsztacie.
~pete (w razie pytań mailuj: piotrmys@icpnet.pl)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
myślałem, że będzie ciszej, ogólnie auto jest słabo wyciszone (mam wersję ROLAND GARROS) sprow. z Niemiec przy 80-90 jest w miarę cicho (dla mnie), inni mówią, że to ciche auto po 100 juz dokuczliwy hałas, na autostradzie (max 175km/h bezwietrzna pogoda) szumy jak cholera, ale RADYJKO GRA TO I PRZY 140-150 MOZNA POSŁUCHAC (jak z płyty winylowej :-)
~Olio
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
W tej klasie aut wyciszenia nie ma praktycznie w ogóle. W drzwiach włożona pianka, styropianopodobna, grubości może 2 mm, praktycznie nic nie daje. Plus za fabrycznie montowane wygłuszenie maski, które jednak nie zawsze jest w tej klasie aut. Wygłuszenie grodzi silnika przeciętne, a wygłuszenia bagażnika brak.
~konzi
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
wyciszenie tego samochodu to następny słaby punkt, bardzo słychać silnik, może też dlatego że jest to słaba jednostka i trzeba go wysoko kręcić żeby pojechał, niemniej jednak wytłumienie jest słabe, tak silnika jak i zawieszenia, oprócz tego wkurzające stukanie i trzeszczenie plasticzków, mnie to przeszkadza może innym nie
~erw
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
jak dla mnie super, zwłaszcza jak na auto segmentu B to jest świetnie wyciszony, miałem kilka razy pytania od pasażerów czy silnik jest włączony podczas jazdy :) bez ostrego dodawania gazu silnika prawie w ogóle nie słychać, a dzięki opływowej karoserii również szum powietrza jest niewielki
~ollbrzym
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Na tylnych siedzeniach głośniej w skutek powierza opływającego karoserię które jakby rezonowało w bagażniku. Otwarcie przednich okien powoduje huragan wewnątrz, jak jest za gorąco otwieram tylne. Po 9 latach w skutek zamontowaniu wydechu "rzemieślniczego" przy 4tyś zaczyna robić się głośno.
~1700ccm woytas@konto.pl
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Stukające, trzeszczące i głoooooośne plastiki są tragedią!!!Nawet, jeśli zrobi się głośniej radio , to całe obicia drzwi trzeszczą powodując tym niesmak i chęć wyłączenia radia, gdyż wtedy jest przyjemniej!Silnik słychać i to głośno ( 2 litry to dla takiego "picollo" jak dla 5 letniego dziecka siła pudziana.
~Pług
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Drzwi zamykają się jak w maluchu, słuchać nie przyjemny trzask blachy, ale słyszałem że można temu zaradzić więc polecam wygłuszyć drzwi od środka matą, no i trochę plastiki trzeszczą, w sumie to wszędzie coś słychać to z tyłu to z przodu, lepiej słuchać głośniej radia, silnik cichutki.
~koteq
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Do 2000obr/min totalna cisza, do 3000obr/min slychać silnik ale nadal cicho .... powyżej 3000obr/min nie jest już cicho ale jak na diesla i i tak znakomity wynik ... tymbardziej że przy 3000obr/min mamy na liczniku 130km/h a to już całkiem niedaleko do maksimum oscylującego wokół 165km/h.
Peugeot 206 Hatchback