Lista ocen Kia Ceed I (355) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 261 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Polskie drogi dają się we znaki. Pomimo że nie jeżdżę dużo po mieście, wybijają się tuleje, kilka razy wynieniałem drążki stabilizatora. Zawieszenie jest głośne, twarde. Ja zdążyłem się już przyzwyczaić.
~Mieszko
pro_cee´d Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
No trochę za bardzo podsterowna. Ale to pewnie te oszczędne Micheliny. Na zimowych jest lepiej. Niemniej jak się jej nauczyłem to jeździ za ręką w zakrętach tylko trochę trzeba gazem popracować.
~Kaizen
pro_cee´d Facelifting 2.0 DOHC CVVT 143KM 105kW
Zawieszenie pozwala na stabilną jazdę i jest sprężyste tzn daje spory komfort i jednocześnie trzyma na zakrętach. Mankamentem jest głośna jego praca, przejazd po dziurawej drodze będzie akustycznie odczuwalny.
~teikoi
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Zwrotność samochodu powala. Do jazdy w mieście jest super. Nie wiem jak to zrobili, ale ten samochód po prostu skręca w miejscu. Znacznie gorzej się robi przy większych prędkościach, ale to raczej zawieszenie.
~Kris
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW
Jestem przyzwyczajony do miękkich samochodów dlatego moja opinia jest bardzo subiektywna. Ceed jest twardym samochodem na trasie jest super natomiast w mieście gdy zaliczymy dziurę to słychać
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Samochód prowadzi się precyzyjnie,na zakrętach trzyma się dobrze drogi.Z początku wydaje się,że wspomaganie kierownicy jest zbyt duże ale szybko się człowiek przyzwyczaja.Manewry łatwe do wykonania.
~Daniel Krzysztof L.
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW
W mojej skali jest średnio sztywny, ale dzięki temu świetnie wchodzi w zakręty. Na nasze nierówności może być to całkiem uciążliwe, ale na "dywanikach" na niemieckich drogach spisuje się bez zarzutu.
~wojtek
Hatchback 1.6 122KM 90kW
to rzecz gustu; dla mnie twarde i to do bólu może w ostrych zakrętach radzi sobie doskonale, ale jazda po kiepskiej nawierzchni to porażka; opony do wymiany to wiem ale co zrobić z amortyzatorami?
~szczęśliwy posiadacz
Hatchback 1.4 109KM 80kW
układ jezdny jest bardzo precyzyjny pomaga w tym bardzo progresywne wspomaganie, no i na nierównościach nie jest wcale twardy, a zakręty można pokonywać ze spokojem ponieważ samochód jest bardzo stabilny
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I
6,1
7,8
~Mieszko
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
W porównaniu z większym i stabilniejszym passatem kombii nie jest zły, ale nie da się nim tak szybko pokonywać zakrętów jak VW. Poza tym zawieszenie dość twarde i stabilne.