Lista ocen Kia Ceed I (356) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 260 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~O. Wicka
Hatchback 1.6 122KM 90kW
jak wszystkie wysokoobrotowe, najlepiej jezic na niskośrednich obrotach, przy 160 jest na komputerze 16 l/100 km, na szczęscie przy 100 spada do 6 l/100, a jak ktoś chce bić rekordy zmieści się z Katowic do Warszawy za 5,2 l/100 km, tylko cięzarówek nie można wtedy wyprzedzać wszystkich.
~Łukasz
Hatchback 1.6 122KM 90kW
jest to czego się spodziewałem w 1.6 ok 10l przy jeździe tylko w mieście . trasa narazie przejechałem 100 km wiec niewiem było ok 6,5 średnio więc jak na dotarcie chyba ok spalanie dotyczy jazdy wyłącznie po mieście na krótkich odcinkach :) spalanie na trasie obliczone po 100km ;)
~Michał
pro_cee´d Facelifting 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW
Praktycznie regularne wymiany materiałów eksploatacyjnych eliminują jakiekolwiek naprawy. W swoim samochodzie wymieniałem sprzęgło (kupując samochód czułem że już się kończy) - za części z robocizną zapłaciłem 500 zł (wybrałem najdroższe sprzęgło marki LUK - koszt to niecałe 300 zł).
~Taavetti
pro_cee´d Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Niewielkie. Przeglądy mają przeciętną cenę. Wszystkie drobne niedostatki jakościowe były poprawiane na gwarancji. Nigdy nie uległ awarii, więc poza okresowymi przeglądami nie generował żadnych wydatków. Nawet tarcze hamulcowe i zawieszenie nie były jeszcze wymieniane.
~KiaCeed
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Przy bardzo oszczędnej jeździe za tirami 5.4l/100km jest do zrobienia - 6bieg 2.000 obrotów ok 80km/h bez klimy. Przy trasie autostradowej z pedałem gazu już zapadniętym w silniku i prędkościa ok 190km/h i obrotami ok 5.500-6.000 więcej niż 12,5l/100km nie pokazywał.
~Trollu
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bardzo, bardzo dobrze, jeżeli chodzi o zuużycie paliwa. Jeżeli chodzi o serwis - trzeba być ciut częściej w warsztacie niż w poprzednim moim aucie, ale koszty częsci poza ASO są bardzo rozsądne. Z wyjątkiem głupich wycieraczek, które nie mają standardowego uchwytu.
~mykenon
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Auto dość oszczędne po warunkiem stosowania dość lekkiego buta. Przy prędkośćiach powyżej 150km/h pali jak smok (14-18l).Przy przebiegu 26000 średnie spalanie liczone wg pliku wynosi 7,16. Trzeba też przyznać, że komputer nie oszukuje jak to nieraz ma miejsce w innych samochodach.
~Lucius
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Dużo zależy od stylu jazdy. Silnik pozwala na oszczędne spalanie przy spokojnej jeździe, oferuje jednak bardzo dobrą dynamikę (przy dobrym wyciszeniu!) ale wtedy spalanie rośnie już szybko. Na mieście można jednak osiągną dość niskie wyniki gdy utrzymuje się płynność i spokój jazdy.
~Daniel Krzysztof L.
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi WGT 90KM 66kW
Disel, nic dodać nic ująć. Przyjkład: Trasa Gdynia-Berlin-Praga-Wiedeń-Budapeszt-Gdynia średnie spalanie wyniosło 5,3 l ON/100km. Dziś zrobiłem pierwszy przegląd po 20 000 km i zapłaciłem 542 zł wliczając materiały i robociznę. To najbardziej co mnie ucieszyło
~standardowy użytkownik
Hatchback 1.6 122KM 90kW
w porównaniu z polonezem z którego sie przesiadłem to jest cud techniki:), na 5 biegu 90-100 km/h 5-5,5 l po płaskiej ekspresówce, ale mozna zyłowac fure i spalanie aż w oczy kole, nie mam cięzkiego buta i nie spieszno mi, więc dla mnie spalanie jest zadowalajace