Lista ocen Kia Ceed I (356) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 260 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Markus
Hatchback 1.6 122KM 90kW
jest dobrze - spokojna jazda zmieści sie w przedziale do 7 litrów. w mieście podskakuje do ok 8 na trasie znów spada. Wydaje mi się, że podobnie jak w wielu innych autach tego segmentu z podobnymi silnikami.
~bantak
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Tankuję V-power diesel i mimo to jeżdżę taniej niż maluchem. Średnie zużycie to około 5,5 litra, ale w trasie po polsce (max 90-100 km/h) i przy względnie spokojnej jeździe zrobiłem 4,5/100 km, a myślę że można jeszcze mniej.
~Opolanin anrl@op.pl
Hatchback 1.4 109KM 80kW
w miesie przy duzym natezeniu ruchu i dojazdach do pracy i z powrotem 20 km to naprawde spala w miare oszczednie 8 litrow + - 0,5 litra. ale wszystko zalezy od jazdy tym autkiem pisze to co wyswietla mi kompoter.
~Pepe
Hatchback 1.4 109KM 80kW
nie mam jeszcze wyrobionej opinii bo nie zaliczyłem jeszcze praktycznie żadnej dłuższej trasy.Komputer pokazuje średnie spalanie 8,2L.jak ktoś chce poszaleć (oczywiście bezpiecznie) radzę wyłączyć tryb w kompie -aktualne spalanie.
~majkus
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Narazie nie mogę się wypowiadać w tejh kwesti, jeździłem tylko po warszawie, spalił ok 8-8,5 litra, uważam to za dobry wynik, jak na silnik 1,4 o mocy 109 KM, Zobaczymy jak będzie dalej, pewnie będzie spalać nieco mniej:)
~Mowso
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Średnie spalanie z 70tys to 6,6L więc ok, Serwisy w Kia dość drogie, zazwyczaj zabieram swoje materiały więc wychodzi trochę taniej, ale i tak zazwyczaj w granicach 800-1300zł za przegląd
~severdrz
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Poza standardowymi wymianami klocków, płynów i tankowania nie robiłem przy niej nic :) Spalanie na bardzo przyzwoitym poziomie. Naprawdę pod względem ekonomiczności nie ma się do czego przyczepić.
~bruce dickinson
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Denerwujące jest, że wymiana żarówki świateł mijania to koszt 30 - 40 złotych, a przepalają się często (co 4 - 5 miesięcy). Nie sposób wymienić ich samodzielnie. Poza tym można przeżyć.
~ldfldlfmlf
Hatchback 1.6 122KM 90kW
bardzo ekonomiczny samochód, przy mojej ostrej jezdzie pali 7 L, jezdze głownie po miescie Warszawa tak wiec duze korki, jazda na niskich biegach. W trasie spokojnie można zejść do 6 L w miejscie 7 L.

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~santafe
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Średnie spalanie mi wyszło ok. 7,3 litra. Na trasie wyszło mi 6,7 l/100 km ale momentami jechałem szybko więc powiem szczerze,że przy tych szybkościach i załadunku jest na prawdę niewiele.