Lista ocen Kia Ceed I (356) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 260 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Auto jest przewidywalne finansowo. Spalanie ok 6 litrów (jazda raczej dynamiczna), koszt przeglądu co roku ok 700-800 mały, 1000-1200 duży. Najdroższe faktury z ASO, to ok. 2100 (duży przegląd z płynami eksploatacyjnymi plus komplet tarcz i klocków hamulcowych na obie osie i dwa łączniki stabilizatora). Nieprzewidzianych wydatków brak!
~rafał
Hatchback 1.4 109KM 80kW
zuzycie paliwa na benzyne w mieście latem 7,5 zimą okolo 8,5L plus minus 0,5l przy normalnej jezdzie bez szalenstw. TZw. fachowcy musza sie jeszcze poduczyc technologi tych aut. jezeli chcecie jechac na wymiane jakiejs czesci jedzcie do hyuindaia bardziej doswiadczeni w moim przypadku czesci te same a ceny nawet niższe za prace dziwne ale pradziwe.
~Mieszko
pro_cee´d Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Mam ciężką nogę niestety więc mi trochę to auto pali. Jak każde poprzednie zresztą. Ale w trasie można zejść poniżej 7 bez problemu, jak żona wsiada to w ogóle zasięg rośnie o 100 km na baku :) Duża różnica jest w oponach. Te Micheliny faktycznie są bardzo oszczędne, po założeniu zimowych Vredersteinów spalanie podskoczyło o 1 litr na 100 km.
~amadeusz
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Zużycie paliwa wieksze niz podaje się w danych technicznych.W okresie zimowym jazda na krótkich trasach w mieście - zuzycie nawet 9 l ON.w cyklu mieszanym latem miasto - trasa srednie 5,7.Przy oszczędnej jeździe na trasie najlepszy wynik 4,3 litra ON .Z właczoną klimatyzacją jazda ze średnią szybkościa ok.85 km (max 130) - zużycie 5,5 l
~Piotr
SW 1.6 122KM 90kW
Pali, bo musi. Cudów nie ma. Ale jak się jeździ rozsądnie to daje radę - przy 100 km/h przy 2 osobach nawet 5,5-6,0 l. Przy jeździe powyżej 140 - ponad 4-4,5 tys obrotów robi się wir w baku i zsie ile może - ale nadal ma zapas mocy i daje frajdę, szczególnie jak się wyprzedza wypasione 5 -10 letnie fury zdychające pod np G. Anny na A4!
~jumko
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Trudno mi się wypowiedzieć, gdyż sprzęgło w moim egzemplarzu CEE\'Da niezbyt dobrze pracuje. Odczuwalny smród palonego sprzęgła w niektórych sytuacja, również po naprawie (spalone sprzęgło po 5500km, nieuznana gwarancja i pełnopłatna naprawa, która raczej nie rozwiązała problemu, uporczywe twierdzenie serwisu, że to ja sobie psuję sprzęgło).
~bigman
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
podane w instrukcji dane oczywiście są ze sfery wirtualnej ale przyznaję, że uprzedzali przy kupnie w salonie, że te dane mogą odbiegać od rzeczywistości i tak jest, jeżdżę spokojnie bez gwałtownych przyspieszeń i spalanie udaje mi się utrzymać średnio na 5,25 l/100km, uważam że jest to b. doby wynik porównując samochody podobnej klasy
~DeDe
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Dość dobrze. Diesel w trasie, z klimą, bez oszczędzania, przy dużych prędkościach spalił 6,3 ( wg wskazań komputera). Przy oszczędnej jeździe bez klimy myślę ze uda się poniżej 5,5. Teraz przy mieszanej jeździe i z klimatyzacją mam średnią 5,7. Lubię czasem patrzeć jak na trasie, bez klimy, na równym odcinku jezdni samochód spala 3,5 litra ON/100km.
~Rick
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Przeglądy gwarancyjne drogie, choć i konkurencja pozostaje na podobnym poziomie. Po 5 latach jednak zrezygnowałem z "wymiany oleju i filtrów" za 1000 zł, robie to sam i wychodzi taniej..sporo. Spalanie zależy od ciężaru nogi kierowcy. Serwis do 50 tys km wymieniał wszystko co szwankowało, potem już nie chcieli.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I
6,1
7,8
~daroslav
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Miałem nadzieję na niższe spalanie ale nie jest źle przy tak dużym pojeździe. Przy dynamicznej miejskiej jeździe spalanie rzędu 7-8 l/100km nie powinno dziwić ale i martwić. Przeglądy gwarancyjne wahają się w granicach 800-1000zł. Naprawa niektórych drobiazgów w ASO nie jest tania, lepiej wybrać inne - tańsze.