Największa zaobserwowana różnica to wysokość kwoty jaką trzeba zostawić na stacji paliw. Średnie spalanie PB utrzymywało się na poziomie 8,2 l/100 km. (średnia ze wszystkich tankowań z 1,5 roku). Średnie spalanie LPG to 9,4 l/100 km (średnie też z około 1,5 roku.
Oczywiście w każdym przypadku mamy jakieś maksimum i minimum. Dla PB w tym samochodzie minimum jakie udało mi się osiągnąć to 6,6 l/100 km, maksimum to 9,8 l. Dla LPG to odpowiednio 7,50 l/100 km i 11,2 l/100 km.
W zbiorniku zawsze mam około 50% benzyny, w okresie letnim tankuję około 15 litrów co 5-6 tys km, w okresie zimowym taka sama ilość co około 3-4 tys km.
Cała instalacja działa bez problemów, jest regularnie serwisowana. Nie dopuszczam też do automatycznego przełączenia się z LPG na PB z powodu zużycia całego gazu w zbiorniku.
Największym minusem dla mnie jest czas tankowania. Wlew gazu umieszczony jest pod klapką wlewu paliwa i posiada dokręcane gniazdo tankowania. Wydaję mi się, że to jest powodem dość długiego czasu jaki muszę spędzić trzymając wciśnięty przycisk tankowania.
Ilość serwisów instalacji w ciągu roku nie wynika z jakichkolwiek jej problemów a ilości pokonywanych kilometrów i kolejnych kontroli wg zaleceń producenta.
4,5
Ocena średnia
Instalacja posiada homologację:
PL*0058*00/G
Instalacja LPG użytkowana na dystansie:
60 tys. km
Generacja instalacji:
IV sekwencyjny wtrysk gazu
Nazwa instalacji:
AC
Właściciel instalacji:
AC
Jak spalanie na LPG różni się od spalania na benzynie?
Do 20%
Czy często musisz serwisować instalację gazową?
2-3 razy rocznie
Czy nastąpił spadek mocy na gazie?
Nie odczuwam różnicy (do 10%)
Ocena warsztatu - J.J. Karasińscy S.C. Auto na Gaz