Szukaj

Informacje o Opel Crossland/Crossland X Crossover 1.2 LPG 81KM 60kW 2017-2018

Lata produkcji: 2017 – 2018
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Mały crossover SUV (segment I), odpowiadającymi wymiarami autom segmentu B, produkowany od 2017 roku. Następca modelu Meriva. Z powodu kurczącego się rynku minivanów, miejsce subkompaktowego pojazdu MPV zajął więc typowy crossover. W ofercie Opla Crossland X pozycjonowany jest obok modelu Mokka. Mają podobne rozmiary, ale Crossland X to auto bardziej miejskie i rodzinne. Samochód powstał we współpracy Opla z koncernem PSA (do którego należy od 2017 roku), a jego bliźniaczym modelem jest Citroen C3 Aircross (dzieli z nim m.in. płytę podłogową PSA PF1 Platform). W Wielkiej Brytanii znany jako Vauxhall Crossland X.

Rüsselsheim połączyło swoje siły z Peugeotem i stworzyło Crossland X. Samochód to jeden z pierwszych elementów programu „7 w 17”, czyli prezentacji aż 7 nowych modeli w 2017 roku. Założenia współpracy między Oplem a Peugeotem mówią wyraźnie, że wspólna ma być jedynie część techniczna, stylistyka pozostaje charakterystyczna dla każdego z koncernów, a zatem podobieństw między markami być nie może. Crossland otrzymał więc wszystkie elementy stylistyczne znane z nowych modeli Opla.

czytaj więcej
Powagosław

Sprytny ruch Opla, który odchodzącego do lamusa minivana uzbroił w wygląd crossovera, zachowując sporą część atutów małego samochodu rodzinnego. A przede wszystkim być może, trudno wyobrazić sobie, by minivan na miejscu Crosslanda X wyglądał lepiej.

~Powagosław
Luzacjusz

Kwintesencja dzisiejszej relacji człowiek-samochód. Człowiek chciałby, żeby jego rodzinne auto wyglądało choć trochę jak Land Rover, choć tak naprawdę potrzebuje przestrzeni, użyteczności i rozsądnych kosztów eksploatacji. Ale ponieważ dostaje zwykle to, co chce, a nie to, czego potrzebuje, może kupić Crosslanda X.

~Luzacjusz
Produkowany od 2017 do 2018 roku
Pojemność skokowa 1199 cm3
Typ silnika benzynowy z lpg
Moc silnika 81 KM (60 kW) przy 5600 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 115 Nm przy 2750 obr/min
Umiejscowienie wałka rozrządu DOHC
Liczba cylindrów 3
Układ cylindrów rzędowy
Liczba zaworów 12
Stopień sprężania 11,0 : 1 : 1
Średnica cylindra × skok tłoka 75 x 90,5 mm
Zapłon iskrowy
Typ wtrysku wielopunktowy (MPI)
Rodzaj skrzyni Manualna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba biegów 5
Ogólna ocena
3,3 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

NIE

Głosów za: 0% / przeciw: 100%

Zalety

+ Wentylacja i ogrzewanie + Bezawaryjność (drobiazgi) + Bezawaryjność (poważne usterki)

Wady

- Silnik - Skrzynia biegów - Układ jezdny

Wybrane oceny

2,6
~Waldemar S
Opel Crossland/Crossland X
Crossover 1.2 LPG 81KM 60kW
Opel Crossland 1,2 z fabrycznym LPG, rocznik 2018 ,80 KM, wolnossący bez turbiny, na pierwszy rzut oka ładnie się reprezentuje, choć to jest dobry kamuflaż. Myślałem, że kupując takie autko , będę zadowolony i że myśl techniczna niemiecko - francuska będzie wyprzedzała epokę z 20 lat temu. Salony Opla biją się o klienta z sztucznym uśmiechem jakie to cacko mają i niestety dajemy się na to łapać. Po pierwsze- to żadne auto rodzinne i trudno mi uwierzyć, że Crossland X zastąpi taką Opla Merivę, Renault Scenic itp. Silnik głośno pracuje i chodzi jak kosiarka do trawy. Ruszając z miejsca potrafi nagle zgasnąć jakby był za słaby i jest to wkurzające i niebezpieczne. Prawdopodobnie silnik jakby chwilowo traci moc przy ruszaniu. Widoczność kiepska po bokach na skrzyżowaniach, bo takie są belki boczne. Bagażnik z butlą LPG jest malutki jak w Maluchu 126p lub wTico , podniesiony z powodu butli w miejscu koła zapasowego. Ponadto nie wsadzisz typowej walizki bagażowej na stojąco ,bo półka górna obniża się na swojej osi tak jak pokrywa z typowego kubła na śmieci. To co dasz na górną półkę to ci zleci do bagażnika z drugiej strony. Objechałem pod tym względem inne salony innych marek i takiej dziadowskiej myśli technicznej nie spotkałem jak w Crosslandzie X. Nawet Dacia ma lepsze tego typu rozwiązania! Ponadto siedzenia tylne nie składają się na równo z bagażnikiem, tylne siedzenie środkowe nie ma nawet zagłówka, kierownica niby wielofunkcyjna, ale z wystającymi przełącznikami co zdarza się niechcąca coś włączać, gdy się o to zahaczy. To jest na minus tej kierownicy. Mała ilość schowków, (Scenic II 2003r ma 22 schowki) ani pod siedzenieniami , ani pod nogami. Pasy bezpieczeństwa u kierowcy mają za nisko uchwyty mocujące i trzeba sobie pomagać dwoma rękami, gdzie w innych modelach innych marek tego nie doświadczysz. Przy otwartych oknach bocznych drzwi, kierowca ma problemy z bramkami parkingowymi i opłatami, chyba, ze ma 220 cm wzrostu i wysokie pachy. Wlew paliwa jest po tej samej stronie co kierowca ( O głupoto!) co blokuje otwieranie drzwi kierowcy przy dystrybutorach chronionymi poręczami metalowymi. Nakładki progowe są tak cienkie, że nie chronią progu przed zniszczeniem i zdarciem lakieru. Obejrzałem spód Opla Crosslanda 2018 i tyle rdzy nie widziałem nawet w moim 17 letnim Renault Scenic II. Tragedia! Co do haka to zamontowałem oryginalny oplowski w innej firmie i zaoszczędziłem 1000 zł, lecz odblokowanie świateł z gniazda tylko w serwisie Opla za 170 zł. Makabra! Dużo plastyku i nawet klapa tylna trzaska głośno jakby wszystko było luźne. Opla już raczej nie kupię i nie dziwię się innym. Podejrzewam, że moja opinia będzie i tak wycofana.
3,9
~Zrażony do lpg
Opel Crossland/Crossland X
Crossover 1.2 LPG 81KM 60kW
Autem jeździ sie przyjemnie ale raczej krótkie dystanse (brak 6biegu i mała moc) Fabryczna instalacją działa dobrze i tankowanie wychodzi tanio... do czasu serwisu. Niestety serwis samej instalacji gazowej to koszt 600zl (wymiana 2 filtrów plus podłączenie do komputera 0.6 Rbg)
KONTROLKA AWARIA SILNIKA , NIE ODPALA PO CHWILI ODPALA
  • Opel Crossland/Crossland X Crossover 1.2 82KM 60kW 2017-2020
  • silnik
  • 18 tys. km
WITAM Taki problem mam aucie -który występuje dość często ale nie zawsze . Otóż np. po podjechaniu na stację benzynową zgasiłem autko i po chwili nie mogłem go juz odpalić , autko wyświetliło kontrolkę AWARIA SILNIKA , po przepchnięciu kilku metrów i odczekaniu 5 minut autko odpala i pracuje normalnie - kontrolka gaśnie -i tak jeździ kilka dni najnormalniej . Po kilku dniach problem się powtarza . Na lawecie pojechał do ASO , gdzie stwierdzili usterkę wewnętrzną modułu silnika . Po wsadzeniu drugiego - sklonowanego , przeskanowaniu wszystkiego , sprawdzeniu wiązek itp - oczywiście przez ASO problem nie ustał . Rozkładają ręce , jeszcze oczekuje na wymianę czujnika ciśnienia oleju bo gdzieś im taki komunikat komp wysłał .. ale nie bardzo w to wierzę .Szukają trwa to już dość długo i konca nie widać . Ktoś ma morze wiedze na taki temat , jak sie z nim uporać ?
Problem rozwiązany
2 komentarze
Wypadanie zapłonu 3 cylinder
  • Opel Crossland/Crossland X Crossover 1.2 Turbo 130KM 96kW 2017-2020
  • silnik
  • 93 tys. km
Witam Grono Może ktoś podpowie Wypadanie zapłonu 3 cylinder,wymieniona uszczelka pod głowicą,pasek,głowicą sprawdzona wszystko szczelne. Kompresja na każdym cylindrze prawie po 12 b. Czy ktoś podpowie co może boleć tego Opelka
Problem rozwiązany
1 komentarz
Zmiana priorytetu otwierania drzwi od wewnątrz
  • Opel Crossland/Crossland X Crossover 1.2 Turbo 110KM 82kW 2017-2020
  • inne
  • 10 tys. km
Chyba pod wpływem wysokich temperatur zmienił się priorytet otwierania drzwi. Po otwarciu od strony kierowcy nie otwierają się wszystkie drzwi i bagażnik tak jak było od nowości, za to po otwarciu drzwi od pasażera tak. Czy można to samemu zrobić czy tylko serwis
Problem rozwiązany
1 komentarz
Opel Crossland/Crossland X Crossover