Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV

Olo Jolo, 15 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2009
Volvo XC60 I SUV 2.4 D5 185KM 136kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 205Ps .Najlepsze jest to ,że ML lub Q7 już cię nie objadą> Chciałem audi lub Mercedesa ale nie żałuję .Auto wygląda świeżo na tle konkurencji mimo,że jest klase niżej.Czekałem na ten silnik 6 miesięcy ,miedzy innymi po to by móc wyprzedzać czarne Q7 z 3,2 CDI o Ml nie wspomnę. Warto dodać ,że GLK Mercedesa przy XC60 to architektoniczny potworek ;)
Mam wersje 205PS,niestety nie ujętą w tym zestawieniu.Jezdziłem 185 i jest za słaby ,205 dużo lepiej choć zawsze mogłoby być więcej.
Mam manual.Bardzo elastyczna można ruszać z drugiego biegu.Nie wiem jak spisuje się automat w wersji 205PS ale dla 185 zdecydowanie nie polecam (zbyt wolny) chyba,że komuś nie zależy na wyprzedzaniu.
Trochę sztywny ,kwestia z czego się przesiadasz.Prostota zawieszenia (przód) idealna na nasze drogi ,choć jak dla mnie trochę twardy.Wcześniej jezdziłem E 211, więc różnica wyczuwalna.Rekompensuje mi jednak tam gdzie 211 zwalniałem do 70km a tu wale 120km i dziury mi nie straszne.
Bez parktronika nie da rady.
Dla mnie super .Mam telefon Nokia i to tez jest taka Nokia.Wszystko jest bardzo proste ,intuicyjnie odpalasz poszczególne funkcje ,bez rozpraszania uwagi.Zdecydowanie polecam ,nie dla gadżeciarzy.
Super filtry .Jadąc za starym autobusem ,prawie nic nie czuć.Volvo chwali się ,że powietrze w środku jest czystsze niż na zewnątrz ,coś w tym jest.
Jak na te gabaryty jest rewelacja.Przy spokojnej jezdzie średnia 8,5L
Na razie ok ,jest prawie nowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 185KM 136kW [l/100km]

10,3