Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV

Jablon6, 3 lata temu
Silnik 2.4 D3 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Volvo XC60 I SUV 2.4 D3 163KM 120kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : niezłe przyspieszenie, miły dla ucha odgłos podczas dynamicznego przyspieszania
Karoseria : klasa sama w sobie
Przeniesienie napędu : płynna praca
Mam XC-60 z 2011r. od kilku miesięcy i jestem zadowolony z wyboru, a jeździłem już różnymi SUV-ami. W mieście (częste korki) spala do 10l, to nie tak dużo jak na dość ciężkie auto, bardzo przyjemnie się go prowadzi. Skóra bez znacznych oznak zużycia, mimo wieku, auto prezentuje się świetnie. Poza składaniem lusterek wszystko działa bez zarzutu. Jestem miło zaskoczony, nic nie skrzypi, nie piszczy, a do tego żwawo przyspiesza.
Auto żwawo przyspiesza, ale trzeba dobrze wcisnąć pedał gazu, żeby porządnie wyrwało do przodu z przyjemnym dla ucha niskim burczeniem
zmiana biegów płynna, bez szarpnięć
wg mnie jedno z najładniejszych aut na rynku, ponadczasowy design
Widoczność dobra, duże lusterka boczne, z tyłu szyba nieco niska, ale to nie przeszkadza
fotele przednie wygodne, regulowane elektrycznie w 3 płaszczyznach, przyciski na panelu łatwo dostępne, chociaż na pierwszy rzut oka trochę ich za dużo i trzeba się przyzwyczaić, obsługa prosta, intuicyjna
W warunkach letnich działa sprawnie i wystarczająco wydajnie, zimą jeszcze nie testowałem :-)
Z przodu miejsca jest dużo, odczuwalny luz i spory komfort, na tylnej kanapie też zdarza mi się wozić dwie osoby i nie narzekają, wystarczająco dużo miejsca na nogi, co chyba najważniejsze
Średnie, w innych SUV-ach bywało różnie, czasem lepiej, czasem gorzej, nie jest na szczęście męcząco głośno
Eksploatacja nie jest kosztowna, spalanie w granicach rozsądku jak na dość spore auto. Przeglądy, części eksploatacyjne - wbrew moim obawom - nie powalają kosztami
Auto jest dość drogie i trzyma dość wysoką cenę pomimo upływu lat, ale jakość zdaje się to uzasadniać, jeśli egzemplarz jest dobrze utrzymany i serwisowany
dotychczas (ok. pół roku użytkowania) auto nie sprawia żadnych problemów, kilka drobnych usterek zostało usuniętych bezpośrednio po zakupie i teraz ... cisza
brak poważnych i kosztownych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D3 163KM 120kW [l/100km]

9,3