Ocena kierowcy - Volvo XC60 I SUV

wojtek, 11 lat temu
Silnik 2.4 D3 163KM 120kW
Rok produkcji 2009
Volvo XC60 I SUV 2.4 D3 163KM 120kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo precyzyjny, w silniku 2.4 D3, 163 KM,- bardzo oszczędny !.
Zawieszenie : Podczas jazdy na nierównościach słychać głośne szmery i \"trzaski\",
Inne : Tylnia szyba: według Mnie za mała, widoczność jest dobra,ale mogła by być większa.
Układ hamulcowy : ...
Samochód kupiłem ze względu na 3 rzeczy: -Kształt- jeden z najładniejszych Suvów dostępnych na rynku, -Spalanie: jak na auto tej klasy spala niewiele, -Prowadzenie: dla Mnie jako przedstawiciela handlowego który ma często wyjazdy służbowe, jazda tym samochodem to czysta przyjemność.
Silnik bez zastrzeżeń. Prowadzi się dobrze, nie jest głośny co jest wielkim plusem tego samochodu.
Jeżeli chodzi o skrzynię biegów mam pewne zastrzeżenie,mianowicie o manualną skrzynię, trzeba się trochę napocić w mieście aby opanować tak duży samochód z manualem, ale nie mam z tym problemów, dla kobiety ,początkującego z dużymi samochodami lub \"wrażliwego\" mężczyzny polecam jednak automat ....
Samochód prowadzi się super, problem mam tylko czasami na zakrętach, co prawda przyczepność jest b.dobra ze względu na wagę auta, ale czasem zarzuca niebezpiecznie, szczególnie przy prędkosciach powyżej 60 km/h, z reguły jeżdżę o wiele mniej ...
Naprawdę jest super. Z przodu nie mam zastrzeżen, może trochę przy parkowaniu w specyficznych miejscach typu supermarket i inny sklep trzeba trochę wychylić głowę, ale z czujnikami parkowania nie mam problemów .
Jest dobrze,aczkolwiek jest kilka minusów w tej kategorii.
To Mnie najbardziej zaskoczyło w tym aucie. Zeszłej zimy (pierwsza tym samochodem) odczułem moc która napływa z XC60, ogrzewanie super, rok temu wentylacja również Mnie zaskoczyła.
Jestem sam, więc wielu znajomych się dziwiło po co mi takie duże auto.. przestrzeni jest nawet aż za dużo, z tyłu jedynym problemem (według mojej siostry) było miejsce na nogi,ale to wkońcu ja kieruję,prawda?
Silnik pracuje cicho, czasami jednak na nierównościach (polskie drogi) słychać szmery układu zawieszenia,ale to nie jest dla Mnie problemem.
Zużycie paliwa jest nawet,nawet... w mieście jest to średnio 8-9,5 l. wiec jak na Suva jest to najlepszy wynik (poza chyba Nissane Qasqaiem,który spala nawet 5-6 l.), w trasie spala ok.6-6.5 l., średnio to ok.7,5- 8 l. ,za paliwo płacę ok.100 zł na pół miesiąca, samochodu używam tylko do pracy, i na wyjazdy służbowe,wtedy akurat bak musi być pełny (koszt ok.300-350 zł) zależy gdzie Mnie wysyłają . Przegląd dość drogi,ale ze względu na brak awaryjności tego samochodu na razie brak napraw, więc jest dobrze.
Cena nowego modelu jest b.duża, osobiście nie stać by Mnie było na \"syzbkie\" kupienie tgo modelu z salonu. Kupiłem więc najtańszą wersję (używaną) silnik 2.4, D3 163 KM. z 2009 roku i jestem zadowolony, wydatek ok.75.000zł, kredyt wzięty,ale warto było ,bez problemu utrzymuję siebie i swój samochód :)
Samochód dobrze wykonany, prezentuję się bardzo dobrze.
Nie miałem żadnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D3 163KM 120kW [l/100km]

7,3