Ocena kierowcy - Volvo V70 II

Piotr, 3 lata temu
Silnik 2.4 TD 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Volvo V70 II 2.4 TD 163KM 120kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik ma porządnego kopa, niestety ekonomiczny do 110 km/h w trasie (raz udało mi się zejść do 3,8 spalanie przy 80km/h w trasie) ale silnik daje taką frajdę że nie da się spokojnie jeździć, więc spalanie nie spada poniżej 6l/100km u mnie
Karoseria : Jeśli jest cały w oryginale i bezwypadkowy jak mój nie ma ognisk korozji nigdzie
Zawieszenie : Zawieszenie bardzo komfortowe, może jedynie u mnie huśta przy większych prędkościach na lewo i prawo delikatnie
Super wygodne auto, z bardzo dobrą dynamiką i mega pakowne. Wszystkie materiały bardzo dobrej jakości. Dobrze utrzymane jednostki są bezawaryjne prawie, a gorzej utrzymane będą generować dość potężne koszty serwisowe. Kiedyś byłem fanem VAGa ale to już przeszłość, całkowita przepaść go łączy w komforcie jazdy, super wygodne fotele na trasę, takie smaczki jak monochromatyczne lusterka robią robotę. Moje kolejne auto też będzie Volvo, może tym razem jakieś v70 cross country.
Silnik dla niektórych jest mega oszczędny (tych co jeżdżą spokojnie) ci co jeżdżą nieco szybciej spala więcej ale ma piękną dynamikę, ogólnie dobrze serwisowane jednostki przejeżdżają nawet i 0,5 mln km
Bardzo przyjemna
Bardzo wygodnie się prowadzi, aczkolwiek w porównaniu z grupą VAG skręcanie jest nieco bardziej "twarde"
Ocynkowana blacha robi robotę, samochód 18 letni, cały w oryginale i 0 jakichkolwiek ognisk rdzy nigdzie.
Widoczność z przodu dobra, gorzej jeśli chodzi o cofanie trochę mało widać i długie auto powoduje że nie jeden zaliczył nim słupek
Grzane fotele w skórach robią robotę w zimę, ogólnie klima dwustrefowa robi robotę
Przy prędkości ok 140 na autostradzie strasznie słychać powietrze uderzające w samochód
Części niektóre nawet zamienniki lub regenerowane nie są najtańsze, dlatego polecam dopłacić i kupić zadbany egzemplarz

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 163KM 120kW [l/100km]

5,3