Ocena kierowcy - Volvo V40 I

Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1998
Volvo V40 I 1.8 16V 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Klimatyzacja i ogrzewanie
Na razie jestem bardzo zadowolony, a ludzie, którzy piszą, że V 40 to nie prawdziwa marka VOLVO bardzo się mylą. Oglądałem i jeździłem V 70 i solidność wykonania jest na tym samym poziomie.
Dość dobra kultura pracy i przy 115 koniach całe kim nieźle radzi sobie z automatyczną skrzynią biegów.
Automat chodzi bez zarzutu. Jest to skrzynia z trybem \"S\", czyli sport i \"W\" czyli zimowym.
Wszystko jak należy. Zawieszenie dość twarde, ale jednocześnie bardzo komfortowe. Dodrze tłumi wszystkie nierówności.
Bez zarzutu
Jak przystało na VOLVO - Wszystko na swoim miejscu.
Manualna klimatyzacja daje radę wystarczająco schładzając całe wnętrze, a ogrzewanie jest chyba najmocniejszą stroną tego samochodu. Przyzwyczajeni do chłodów Szwedzi zadbali by już po 2-3 minutach od rozruchu w samochodzie było gorąco.
Dostateczna ilość miejsca z tyłu przy daleko cofniętych fotelach przednich.Bagażnik bez zarzutu.Czteroosobowa rodzina z bagażami podróżuje tym kombi bez żadnych problemów.
Bez zarzutu.
Benzynowe VOLVO ma apetyt nawet przy tak małej jednostce napędowej. Przy automatycznej skrzyni biegów w mieście trudno jest zmieścić się w 10 litrach na setkę, ale trasa wypada już bardzo dobrze. Przy czterech osobach na pokładzie i pełnym bagażniku auto przy prędkości 100-120 km/h spala ok 7-8 litrów, co jest wynikiem niezłym.
W porównaniu z VW Passatem czy Audi A4 ceny V 40 wypadają zdecydowanie na jego korzyść. Gdybym miał dorzucić do niegwarantującego bezawaryjności \"Niemca\" to wolałbym kupić ten sam model tyle, że po liftingu.
Na razie nie mogę narzekać. Auto kupione z Niemiec (wersja produkowana w Belgii)i z pełną książką serwisową. Do tej pory wymieniłem kompletny rozrząd (700 zł z robocizną, przewód hamulcowy (120 zł z robocizną)i wypalony katalizator na \"puszkę\", które jest jednak głośniejsza(jest tak w każdym VOLVO).
Po przejechaniu 5000 kilometrów nie mogę na razie narzekać. Nie było poważnych awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 115KM 85kW [l/100km]

Volvo V40 I