Ocena kierowcy - Volvo S80 II Sedan

jacek london, 13 lat temu
Silnik 2.4 D5 185KM 136kW
Rok produkcji 2007
Volvo S80 II Sedan 2.4 D5 185KM 136kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : super silnik i piekne wnetrze, wrazenie wysokiej jakosci i piekna klasyczna i dynamiczna zarazem sylwetka
to juz moje 4 volvo (s40,s80 z roku 200, xc90) i jak na razie to najfajniejsze auto Polecam remap w rica u mnie moc podniesiona do 205km roznica w spalaniu zadna a moc ze usmiech pojawia sie na twarzy przyspieszenie ponizej 8s a wyprzedzanie na 4 biegu rewela do tego skrzynia automatyczna chodzi duzo lepiej
jak macie troszke kasy to polecam remap oryginalnie s80 ma 163KM , nie jest zle i podjerzewam ze wiekszosci ludzi to wystarczy. jak jednak zrobilem remap na 205KM w RICA( max mozna zrobic 255km i okolo 550Nm!!!!!) ktora jest tunerem dla volvo, ten sam tuning robia w ASO roznica w dynamice silnika jest kolosalna szczegolnie jezeli chodzi o elastycznosc a spalanie dokladnie takie same jak przed tuningiem
genialny automat 6 biegow
promien skretu w porownaniu do poprzedniego modelu jest o niebo lepszy, zawieszenie jest dobre dosc sztywne, u mnie nie jestem do konca zadowolony z ukladu kierowniczego ale moze to pora cos juz tam wymienic, bo generalnie ludzie sobie chwala
bez zarzutu, w porownaniu do poprzedniego modelu jest znacznie lepiej, duzo latwiej jest parkowac
volvo slynie z eronomi a wygoda foteli jest wrecz legendarna, chyba wlasnie dlatego to moje 4 volvo!
bez zarzutu
wiadomo diesel nie bedzie tak cichy jak benzyna w wczesniej jezdzilem s80 w benzynie dlatego mam porownanie ale mysle ze jak na diesel jest super. jezeli chodzi o dzwiek silnika mialem xc90 i ten sam silnik ale w w xc90 dzwiek byl praktycznie jak z jakiegos v8!nie wiem jak oni to zrobili ale powinni nad dzwiekiem w S80 D5 popracowac
hmm w trasie przy 140km/h tempomat 7.1 w miescie okolo 9l - jezdze w londynie wiec duze korki minimalnie przy okolo 90-100km mozna zejc na 5l auto moje ma tuning rica i 205km przypominam ze jest to automat i klima dziala prawie zawsze
za ta cene mozna dostac niemieckich konkurentow ale jak widomo silniki ze stajni vw czy audi to porazka. volvo ma chyba najlepsze diesle do wyzszej klasy aut sprawdzone ekonomiczne i bardzo dynamiczne (mozna mapowac do 245km!) Niemickie audi a6,bmw5 czy MB beda rocznikowo starsze i gorzej wyposazone za ta sama cene gdy szukalem auta chcialem kupic niemieckie ale jednak rozwazajac zalety i wady wybralem s80 i jestem bardzo zadowolony
wszystko dziala perfect
na razie nic auto ma okolo 140 tys km