Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV Facelifting

Przemek, 2 miesiące temu
Silnik 2.0 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
Volkswagen Tiguan II SUV Facelifting 2.0 TDI 150KM 110kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Miałem w swoim życiu wiele samochodów. Myślałem że po przesiadce z BMW G31 265KM nic mnie już nie będzie tak cieszyć w aucie. A tu takie mile zaskoczenie. Auto prowadzi się naprawdę super, systemy pomagają jak mogą. Travel Assist petarda. Nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszymi jazdy bez tych systemów. Auto płynie samo po autostradzie.
Na początku przed odbiorem auta myślałem że szybko wgram mu nowa mapę. Ale stwierdzam że te 150KM w Dieslu rozpędza to Auto całkiem rześko. A do tego Auto jest super ekonomiczne.
Przy nagłym przyspieszeniu Czuć tego "laga" czy tam opóźnienie. Ale idzie się do tego przyzwyczaić.
Robie co tydzień 700km trasę. Auto trzyma się pewnie drogi. 20" koła roboa robote.
Ciezko coś powiedzieć. Zbyt nowe auto. Ale wyglada bardzo dobrze.
Z góry lepiej widac:)
Spalanie w tym aucie to bajka. Ja wiem ze zaraz ktoś mi napisze że jeżdżę jak dziadek. Ale w moim przypadku jak tobie sporo kilometrów to jest jakby nie było spora oszczędność. Jazda 700km po autostradzie przy stałej prędkości 110km to jest 4,6l W mieście typowo nie jeżdżę. Więc myślę że z 8. Ale taki cykl mieszany to 6.
Ogolnie silnik dobrze wyciszony. Gorzej z nadkolami. Jak jedzie się po drodze szutrowej to mocno słychać kamyczki.
To VW. Zawsze nie był zbyt drogi.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 150KM 110kW [l/100km]

6,2