Ocena kierowcy - Volkswagen T-Cross SUV

Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2023
Przebieg: 1 000 tys. km
Volkswagen T-Cross SUV 1.0 TSI 110KM 81kW 2020-2024 - Oceń swoje auto
Silnik : ten 1.0 jest fantastyczny to miasta i na trasę, polecam jazdę testową..
Silnik : kangurki przy ruszaniu, może nowe oprogramowanie to wyeliminuje, mam niski profil opony, przy większym /zima/ nie jest to tak odczuwalne
Bardzo udane auto, przy zakupie byłem na jeździe próbnej w wielu salonach, ale dopiero auta z koncernu VW przekonały mnie że to jest to! Samochód przemyślany, pakowny i pomimo silnika 1.0 - sprawny i szybki. Duży moment obrotowy pozwala sprawnie przyspieszać na 6 biegu od 120km/h w górę tak aby spokojnie wjechać na lewy pas autostrady i wyprzedzać ciężarówki. Auto 150 km/h ma na "już" potem trzeba już "czekać", ale spokojnie to nie wyścigówka. Sprawny kierowca potrafi wykorzystać potencjał auta i sprawnie nim jeździć, także oszczędnie - 4,7l na długiej trasie jadąc zgodnie z przepisami albo ciut szybciej spokojnie do uzyskania, niestety nie wiele osób potrafi jeżdzić :-p Jedyny minus to lekkie kangurki przy ruszaniu...
Zwinny, oszczędny, ciuchutki, w kabinie nawet nie wiesz że ma 3 cylindry. Auto żony, na codzien jeżdzę V-6 500km więc wiem o czym piszę
Precyzyjna, taka jak ma być
Precyzyjny, lekko twardy, przyjemny
Czasem coś zaskrzypi, ale to nie jest klasa premium
Duże szyby, wszystko do przodu i na boki! Do tyłu gorzej, ale mamy czujniki i kamerkę
Jak to w VW...
Nie mamy problemu z klimą jak czasami ludzie zgłaszają
190 cm wzrostu - jak na tak małe auto jest super, można znaleźć sobie wygodną pozycję.
Jazda 150 km/h nie męczy...
Myślałem o Dacii, ale VW to zupełnie inna bajka, polecam wszystkim jazdy testowe oraz negocjacje ceny w VW...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]

5,7