Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

Mikołaj F., 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Sharan I 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : mocny, o ogromnym momencie obrotowym bo aż 235Nm i co ważne oszczedny i wytrzymały.
Super autko
Legendarna 110 konna jednostka naprawdę niezle chodzi.Wbrew pozorom auto naprawde jest dynamiczne i co najciekawsze bardzo elastyczne! Przyspieszenia są bardzo odczuwalne za sprawą krótkich przełożeń. Najlepsza wersja silnikowa w tym aucie! oczywiście jeżeli ktoś zna zasady obchodzenia się z silnikiem turbodoładowanym... \"nie gasić tuż to jeździe, nie kręcić wysoko za na zimnym silniku, nie osczedzać na dobrym oleju i wymieniać co 7,500 tyś., a nie co 15000!, jak rownież o czestej wymianie filtra powietrza... To wszystko składa się na bezproblemową eksploatacje.
Skrzynia bez zarzutu, dobrze zestopniowana, na 1 biegu to istny \"spychacz\", chyba niema przyczepy której by nie uciagnał, jak wcześniej wspominałem ma bardzo krótkie biegi dlatego w trasie przy wysokiej predkosci brakuje 6 biegu:) ale za to jest bardzo mocny i uciagnie wszystko.
Bardzo przyjemny, co ważne jest auto prowadzi sie jak passat a nie tak jak np Chrysler Voyager jak galareta! Polecam niższe i szersze opony np. 210/55 R16 bardzo poprawiaja prowadzenie.
bardzo dobra
wszystko pod ręka, bardzo przyjemnie
2 strefowy climatronik i webasto... rewelacja, myślę ze wiecej nie musze opisywać.
Właśnie dlatego kupiłem go.
Na wysokich prędkościach rzędu 170 - 180 jest trochu głośno ale większości nikomu nie bedzie to przeszkadzać...
jak na auto ważace 1733kg to naprawde fenomen! możecie mi nie wierzyć ale jak przysłowiowa zapalniczka. spalanie podaje wg MFA
Myślę że cena jest troszeczke za wysoka ale kupując Sharana mamy pewność że w każdej chwili możemy go sprzedać, tj jeden z najchodliwszych modeli na rynku.
Biorąc pod uwagę wiec auta to nie jest źle, psuja sie dosłownie drobiazgi. przez 2 lata uzytkowania wymieniłem tylko czujnik ABSu w lewym przednim kole koszt 90zł. Najważniejsze robić wszystko w porę i niczego nie lekceważyć a napewno bedzie dobrze.
nie było

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]