Ocena kierowcy - Volkswagen Polo V Hatchback 3d

sawa2204, 1 miesiąc temu
Silnik 1.6 TDI-CR DPF 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Polo V Hatchback 3d 1.6 TDI-CR DPF 90KM 66kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Zacznę od tego, że miałem słabszą wersję tego silnika (1.6 TDI, 75KM), ale nie ma go na Autocentrum. Świetny, bezawaryjny samochód dla osób, które nie oczekują super wrażeń z jazdy. Moja wersja z tempomatem, multifunkcyjną kierownicą i światłami do jazdy dziennej w zupełności mi wystarczała. Zero poważnych usterek przez dwa lata. Bardzo kompatkowy samochód, dobry układ jezdny, fajna widoczność. Jeżeli trzeba było, to na dłuższej trasie też nie wymiękał. Jeżeli miałby trochę większą moc i trochę mniej palił (choć nie palił dużo), to byłoby 5/5.
Słaba moc, ale za to całkowity brak problemów z silnikiem. W sumie w tym samochodzie słaba moc to nie minus, bo nie jest to auto wyczynowe.
Bardzo fajne przełożenia, zero problemów ze skrzynią
Świetne prowadzenie
Po dwóch latach użytkowania i ogólnie po 12 latach od wyjazdu z fabryki zaczynają wychodzić ogniska rdzy, ale wszystko do ogarnięcia i nie jest najgorzej.
Super widoczność, nie ma problemów przy skrętach czy parkowaniu
Wszystko pod ręką, nie ma większych problemów, chociaż nie ma dużo przestrzeni
Wersja 3d ma trochę mało miejsca. Nawet w moim przypadku, kiedy auto prowadziłem sam przez 90% użytkowania, było to momentami uciążliwe.
W sumie jedynie wydatki eskploatacyjne, ale nie dam 5/5 bo miałem kilka pomniejszych problemów

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI-CR DPF 90KM 66kW [l/100km]

6,2