Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

lukaso171, 15 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Samochod ma juz 7 lat a silnik dalej jak sprężyna. Do miasta super w trase też dobrze chodź jednak do wyprzedzania 75KM to nie zbyt wiele.
Układ elektryczny : SONDA LAMBDA
Zawieszenie : cos na wahaczu ale jeszcze nie sprawdzalem
Inne : swiatla postojowe z tylu (połówka) przepala sie w tym modelu chyba u wszystkich posiadaczy polo 9n
Krótko moge napisać że urzekło mnie to auto na tyle że za rok ponownie wybieram VW Polo 5 . A moją polówke oddam we właściwe ręce.
Bez zarzutów. 16V zapewnia dynamiczne starty na zielonym jak na segment B ;)
Bez zarzutów
Bez zarzutów (raz jeden mi sie bezpiecznik przepalił i to tylko tyle jezeli chodzi o dmuchawe )
Bez zarzutów. Nawet podczas wyjazdu na domki postanowilem przespac sie w samochodzie, rozlozylem tylną kanape wyciagnelem siedzenia z tylu i powstala mi niezla \"sypialnia\" bardzo mnie to zdziwilo ze bylo na zajutrz tak wygodnie :)
Wielki plus tego silnika baaardzo cichy na zewnatrz i tym bardziej w srodku. Dla mnie to ogromny plus. Nie wyobrazam sobie zeby moje 75KM chodząc na biegu jałowym huczało (aluzja do diesla)
Ocena 3 ze wzgledu na mimo wszystko maxymalne spalanie w miescie az 9litrow. Ale tylko wtedy gdy ma sie ciezko noge. W mieści przy jeżzie pół na pół czyli \" Szybko w tygodniu spokojnie w niedziele \" potrafi spasc do lekko ponizej 8l/100km
w 2002r ten samochod kosztowal 50000tys. Nie mało jak na dosc ubogi w standardzie model Polo ale jednak to co jest, jest wykonane pod niemiecki Ornung. Ogromny minus to serwisy ASO, więc od nie dawna odwiedzam nie autoryzowane serwisy ale czesci kupuje originalne, i nie wychodzi tak drogo.
Drobiazgi wkurzają ale na szczescie to tyloko drobiazgi. Ciągle sie czepiam tej elektroniki. Jakis bezpiecznik, kontrolka, czujnik temperatury, ale to na prawde nic strasznego.
POwazne usterki ? nie.. nie w tym samochodzie. Raz musialem tylko wymienic pompe od wspomagania i to byl jedyny taki duuzy problem ale spowodowany nie milym spotkaniem z kraweznikiem jaki zdazyl sie mojej mamie.. heh

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

7,7