Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

barteq, 15 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Ogólnie jest to miejskie auto na zakupy dla 2 a max 3 osób (Mowa o VW Polo Classic). Jeździć w więcej to tragedia, osiągów brak i zawieszenie bardzo siada. Do tego maleńkich rozmiarów otwór w bagażniku i gigantyczny jak na tę klasę aut bagażnik...
1.4 16v 75KM - raczej pocisk to nie jest
Przyswoity, krótki skok lewarka, czasami zgrzyta wsteczny
Przeciętne auto do jazdy po mieście.
Z przodu i z boków widoczność dobra, do tyłu słaba (Polo Classic)
Wszystko pod ręką, ciężko mi oceniać ergonomię wyposażenia dodatkowego bo auto to "golas"
Szyby parują częściej niż w innych posiadanych przeze mnie autach
Kierowca i pasażer z przodu mają dostateczną ilość miejsca, natomiast za mało przestrzeni na nogi jest na tylnej kanapie.
Wyciszenie jest dobre do prędkości ok. 100km/h, później hałas zaczyna się robić męczący.
Spalanie w mieście 8.5L benzyny/10L gazu przy spokojnej jeździe dla niewysilonego silnika tylko 1.4 16v to zbyt wiele
Auto mam ponieważ otrzymałem je w prezencie ślubnym. Gdybym miał je sam kupować - nie zdecydowałbym się na nie
Tu skrzypi, tam puka, tu stuka i tak w kółko. Naprawa/wyciszenie jednego elementu powoduje hałas innego...
Zmiana silnika przy 52tyś km z powodu zamarznięcia oleju w misce olejowej (podobno jest to popularna usterka w silnikach VW/Skoda/Seat - APE/AUA)
Volkswagen Polo IV Hatchback